08.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: з'явився перший автомобіль в Україні

Перший автомобіль в Україні з'явився у вересні 1891 року. Тоді машиною проїхались вулицями Одеси. Це сталось 5 років після того, як Карл Бенц отримав патент на перший  автомобіль і 3 роки після знаменитого пробігу Берти Бенц. Подія  потрапила на шпальти усіх одеських газет і знаменувала початок автомобільної ери не лише в Україні, але і на території всієї колишньої Російської імперії.  

Власником першого авто став редактор газети "Одеський листок" Василій Навроцький. Він привіз у місто невідомий на той час транспорт - автомобіль французької марки "Панар-Левассор". Автомобіль доставили з Марселю до Одеського порту морем, йдеться у матеріалі autoconsulting.ua.

Завдяки дилерській діяльності, наступні автомобілі в Одесі з'явилися у 1895 році. Для цього підприємець Евгеній Руфь уклав контракт з компанією "Бенц". Згодом в Одесі з'явились перші автомобільні салони Mercedes, Peugeot та інших, вже не відомих марок.

"Одеса стала першим містом не лише в Україні, але й на території колишньої Російської імперії, де вперше з'явився автомобіль. Це сталось завдяки морському порту, а точніше режиму порто-франко, який ввели в 19 столітті. Це спричинило великий динамічний розвиток економіки Одеси. Сюди припливали кораблі з різних країн і привозиили товари без податку", - каже Олег Омельницький, автор каналу OLEG AC на You Tube. - "Автомобіль тут з'явився швидше, ніж  Санкт-Петербурзі, Варшаві чи Києві".

До 1902 року в Одесі було 47 автомобілів. Через рік тут з'явилися правила дорожнього руху.

У 1910 в Одесі можна було проїхатись на таксі. Ця послуга коштувала 10 копійок. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Предок мопедів: в Україні знайшли перший серійний мотовелосипед

Нагадаємо, 29 січня 1886 Карл Бенц отримав патент під номером 37435 на перший у світі автомобіль.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд