29.09.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший мотоцикл BMW

28 вересня 1923 року на Паризькому автосалоні німецька компанія BMW представила свій перший мотоцикл - R32. Його створили за один місяць під керівництвом інженера Макса Фріца.

Модернізований опозитний двигун розташували поперек дуплексної трубчастої рами, що значно покращило охолодження циліндрів. Мотоцикли з такою конструкцією вже випускала серійно фірма ABC, але тепер до цього рішення додали передачу на заднє колесо через карданний вал. Чавунний силовий агрегат об'ємом 0,494 л і потужністю 8,5 к.с складав одне ціле з триступеневою коробкою передач. Передня вилка була ресорною, на переднє колесо встановили барабанне гальмо. Мотоцикл вагою 122 кг міг розігнатись до 90 км/год.

Коли більшість виробників мотоциклів в той час використовували систему змащення з повними втратами, BMW використала тип рециркуляційної системи змащення, яку застосовувала до 1969 року.

Передісторія створення мотоцикла не менш цікава - 1922 року BMW, яка спеціалізувалась на виробництві двигунів для воєнних літаків, мала зупинити своє виробництво через умови Версальського договору, який вступив у дію після закінчення Другої світової війни. Німецька компанія була змушена шукати інші шляхи виходу на ринок.

1920 року з'явився перший мотодвигун BMW. Опозитний двигун моделі M2B15 запропонували Нюрнберзькій компанії Victoria Works, яка адаптувала його на моделі KR1. Через рік почалося виробництво мотоцикла Helios з аналогічним двигуном M2B15. До цього часу марка Helios приєдналася до компанії Bayerische Flugzeugwerke, яка згодом влилася у BMW. Директор BMW Франц Попп бажав створити новий мотоцикл на основі Helios, але молодий інженер Макс Фріц запропонував свою конструкцію мотоцикла.

Привабливий дизайн, надійність та хороші технічні якості мотоцикла швидко завоювали визнання публіки.

За весь час випуску з 1923 по 1926 рік виробили 3090 мотоциклів BMW R32. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дощ не привід для гарантійного ремонту - у Tesla цікаво відреагували на поломку електромобіля

Нагадаємо, українцям показали рідкісний мопед Львівського Мотозаводу ЛМЗ - 2.161 "Карпати-крос". За весь час випуску до 1990 рокуу виготовили близько 2 тисяч екзмеплярів у такій весрії. Про знахідку на своєму YouTube-каналі розповів Олег Омельницький.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Автопогляд