01.10.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший масовий автомобіль у світі

1 жовтня 1908 публіці представили перший масовий автомобіль у світі - Ford Model Т. Його виготовили за кілька днів до презентації у Детройті, штат Мічиган, що у США.

Від цього дня автомобіль став доступним для всіх американців.

У перший рік випуску автомобіль продавали за 850$, а до 1924 року його вартість знизили до 290 $ або 7 720 гривень. Машину, яку у народі називали на ім'я "Бляшана Ліззі", яким у той час в США було заведено називати породу їздових коней, міг придбати  робітник заводу. 

Технічною розробкою моделі займалися три людини: Чайльд Гарольд Віллс, Джозеф А. Гелемб і Юджин Фаркас. Основними її компонентами були міцна рама, трансмісія з ванадієвої сталі і рядний чотири циліндровий бензиновий мотор об'ємом 2,9 літра і потужністю 20- 22,5 к.с.  Максимальна швидкість розгону авто не перевищувала 72 км/год. Витрата палива залежала від режиму їзди і складала від 11 до 19 літрів.

У автомобілі не було масляного та паливної помпи - масло розбризкувалось за допомогою спеціальних черпаків, а бензин з паливного бака потрапляв у карбюратор самотоком. Щоб не зупинити роботу мотора, на круті підйоми і гірки водії мали заїжджати заднім ходом. 

З 1911 року "форди" збирали додатково в Англії, з 1926-го - в Німеччині. 1913 року на заводі в Детройті запустили конвеєр.

На базі "Форда-Т" також виготовляли авто у кузовах купе, гоночні машини, подовжені турери, вантажівки та трактори. 

У перший рік виробництва завод залишили понад 10 тис. Ford Model T.

За весь час випуску виготовили 16 млн 500 тис. екземплярів. Цей рекорд зміг перевершити Votsvagen Kafer лише 1972 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший мотоцикл BMW

Нагадаємо, Ford Т 1912 року, який випустили ще до початку серійного виробництва моделі, показали найбільшому технічному фестивалі OldCarLand, що відбувся 28-30 травня у Києві. 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд