07.10.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: запустили перший у світі конвеєр

Сьогодні 1913 року світ змінився назавжди - на заводі Генрі Форда у Хайленд-Парку в США вперше запустили збиральну конвеєрну лінію для шасі Model T. 

Прототипом конвеєрних ліній Форда було технічне устаткування м'ясопереробних заводів, які збудували в 19 столітті в Чикаго і Цинциннаті. Підвішені на гаках туші забитих корів рухались по цеху по спеціальних дротах від робітника до робітника, кожен з яких виконував одну з необхідних операцій з перероблювання  і пакування м'яса. Засновник автомобільної компанії розробив подібну конструкцію збиральної лінії, яку запустив 1913 року.

На час складання моделі T йшло від 12 з половиною до шести годин. До кінця року цей час коротили до 93 хвилин. Коли Генрі Форд представив Model T 1908 року, він назвав його автомобілем для широких мас, однак його ціна у 850 доларів була все ще за високо для більшості американців. Швидке зростання продуктивності дозволило Форду різко знизити вартість моделі. До 1916 року авто компанії можна було придбати всього за 360 доларів. Коли на піку виробництва нова модель Т сходила з конвеєра кожні 24 секунди, ціна впала нижче 300 доларів. Відтак складальна лінія Pics - 1913 стала суспільним надбанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 90-річного ювілею ХТЗ представив свої оновлені колісні трактори

Нагадаємо, до закінчення виробництва 1927 року, випустили понад 15 мільйонів Ford Model T.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtub

 

Автопогляд