14.10.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: презентували перший масовий гібридний автомобіль у світі

14 жовтня 1997 року у токійському готелі Акасака відбулася презентація бензиново-електричного гібрида Toyota Prius. Офіційно японська компанія представила новий автомобіль на Токійському автосалоні того ж року 22 жовтня.

Прототип 1995 року був далеким від виробництва - модель під час тестових заїздів зупинялася кожні 500 метрів. Проблема полягала не лише у швидкій розрядці акумуляторних батарей, а й у перегріві напівпровідникового модуля інвертора - біполярного транзистора IGBT. Крім цього, паливна ефективність була гіршою за стандартну Corolla.

"Нове обладнання, яке ми додавали, використовувало багато електроенергії для охолодження. Електричне навантаження приблизно в три рази перевищувало навантаження на звичайний автомобіль. Це знижувало економію палива. Пошук шляхів зниження навантаження був важким завданням", - казав провідний інженер Toyota Сатоші Огісо. Він працював над розробкою Prius першого, другого та третього поколінь, а також Prius Alpha та Prius PHV.

Поки спеціалісти працювали над збільшенням економічності споживання палива, покращенням керованості та надійністі гібридного прототипа, автомобіль готували до масового виробництва. 

Після презентації моделі 14 жовтня іноземні медіа називали Prius автомобілем, який розпочне наступне століття.

Продажі першої масової гібридної моделі у світі стартували 10 грудня 1997 року. Спочатку Prius продавали лише на рідному ринку, а з 2000 року у США та країнах Європи, а через рік ще на одному континенті - Австралії. Гібрид оснащували двома силовими агрегатами - бензиновим 1NZ-FXE DOHC I4  об"ємом 1,5 л та електродвигуном.

Toyota Prius випускають досі. Модель четвертого покоління, яку презентували 2015 року у США, отримала кращі показники економії палива, більш жорстку підвіску, покращені дизайн інтер'єру та оснащення, вдосконалені ходові якості, хорошу звукоізоляцію та модернізований двигун. Також існують інші версії Prius - мінівена Toyota Prius V, Toyota Prius c та Toyota Prius Plug-in Hybrid, який можна заряджати від зовнішньої електромережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжміською трасою і ґрунтовою дорогою - як випробовували найновіші авто в Україні

Нагадаємо, Toyota - перша автомобільна компанія, яка випустила масовий гібридний легковий автомобіль.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Євгенія Звольська