23.11.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випробували американський паровий автомобіль

22 листопада 1826 року пізно ввечері Томас Бланчард проїхався вулицями Спрінгфілда, що в США, на своєму паровому автомобілі. Згодом американець отримав патент на цей винахід.

Бланчард не був винахідником парового двигуна і самохідного пристрою, але він став першим американцем, який здійснив заїзд на півтонному паровому авто власної конструкції.

Машину описували як півтонну карету, яка могла перевезти 680 кг. Вона рухалась зі швидкістю 3-8 км/год і керувалась за допомогою вертикального важеля на горизонтальній штанзі, яка поєднувалася з передньою віссю. Паротяг з міг рухатись рівною дорогою, підійматися вгору чи спускатись вниз. Котел вміщував 11 л води.

Невдовзі після цього інженер побудував кілька парових човнів, які забезпечили транспортні сполучення між штатами Коннектикут та Вермонтом. За своє життя винахідник отримав щонайменше двадцять патентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: народився засновник Audi

Нагадаємо, винахід перших конструкцій парового двигуна належить англійцям То́масу Се́вері, Томасу Ньюкомену і французу Ніколя́-Жозе́ф Кюньо́. 1789 року перший патент на автомобіль в США отримав винахідник Олівер Еванс.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Автопогляд