25.11.2021

5 цікавих фактів про Plymouth Barracuda

25 листопада 1966 року вперше представили друге покоління Plymouth Barracuda. Автомобіль вирізнявся серед  інших компактних американських спортивних авто особливим дизайном кузова і лінійкою потужних двигунів.

Найпотужніша версія Hemi 1967-72 років, яку комплектували двигуном об'ємом 6, 9 л і потужністю 426 к.с., не мала конкурентів машин у своєму класі.

Портал "Автопогляд" пропонує 5 цікавих фактів про Plymouth Barracuda.

  1. Назву автомобіля змінили перед випуском

Керівництво компанії Plymouth планувало назвати автомобіль Panda, але дизайнери не підтримали цю пропозицію. В кінцевому результаті понікар отримав назву Barracuda. 

  1. Dodge Challenger і Сuda мають спільні риси

З 1970 року всі версії моделі будували на платформі Chrysler E, яку використовував вже випущений Dodge Challenger.

  1. Cuda і Barracuda - різні авто

Різниця між Cuda і Barracuda, подібна до Shelby Mustang і Mustang. Cuda - це спортивний варіант Barracuda третього покоління. Також компанія виготовляла інші версії авто: стандартний ВH і Gran Coupe - ВР. Щоб визначити комплектацію машини, достатньо перевірити VIN-код - у Cuda він починається з "BS".

  1. Існує заборонена комплектація Сuda 

Націона́льна Асоціа́ція перего́нів сері́йних автомобі́лів NASCAR у США заборонила випуск Hemi Cuda 1970 року. Стандартну модифікацію оснащували двигуном об"ємом 6,3 л потужністю 335 к.с., а модернізований варіант комплектували 7,0-літровим мотором V8 потужністю 426 к.с. До 1971 року NASCAR заборонив усі Hemi за те, що вони потужніші, ніж конкуренти.

  1. Імітаційна деталь авто - хитрість Plymouth 

Моделі Plymouth Cuda 1971 року оснащували не функціональними вентиляційними отворами. Це єдиний модельний рік, у якому є такий стилістичний трюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні знову випускатимуть мотоцили легендарної марки

Нагадаємо, цього року Ford почав випуск Shelby Mustang.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 Євгенія Звольська