18.10.2018

Така знімалася в "Джентельменах удачі" - у Київ привезли унікальну вантажівку

Єдиний відреставрований "УралЗіС" брав участь у найбільшому технічному фестивалі України OldCarLand, який проходив на ВДНГ у вересні.

Ця вантажівка дуже рідкісна в Україні. У робочому стані їх не більше кількох. Відреставрована - єдина.

"УралЗіС" виготовляли за Уралом, у місті Міас. Під час Другої Світової війни туди евакуювали частину потужностей заводу ЗіС із Москви - аби у разі наступу німців на радянську столицю можна було далі виробляти машини для військових потреб. Взимку 1941 року прямо з "коліс", під відкритим небом йшов монтаж устаткування. Стіни зводили під час повної роботи заводу. В березні 1942 року почав працювати перший готовий цех нового підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Машини, які дивують – ТОП-5 учасників OldCarLand

"УралЗіС"-355М, який привезли на фестиваль, виготовляли з   з 1958 по 1965 рік. Таку модель можна побачити як цементовоз у фільмі "Джентльмени удачі".

"За час виробництва випустили всього 194 тис. таких машин у різних модифікаціях", - говорить Семен Мушер із запорізького музею техніки "Фаетон". Звідти машину й привезли на фестиваль.

Авто  оснащували суцільнометалевою кабіною від вантажівки ГАЗ-51. Кришка капота закріплена спеціальними фіксаторами. Двірники встановленіі над лобовим склом. Бічне дзеркало - кругле, розміщене лише з боку водія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Найстаріший автомобіль OldCarLand - Ford T

У кабіні на панелі приладів - п"ять необхідних для водія приладів – спідометр, датчик тиску палива, амперметр, рівень палива та вимірювач температури охолоджувальної рідини.

"У машини була певна особливість в управлінні.  Для того, щоб її запустити, потрібно було вставити ключ в замок запалювання і натиснути педаль приводу стартера над акселератором. Також водію потрібно одночасно натискати ще й педаль газу, - говорить Семен. -  Модель, що приїхала на фестиваль, має цікаву історію. Колишній власник машини відпрацював на ній все життя. після виходу на пенсію автомобіль йому подарували – у музеї зберігся подарунковий документ."

Вантажопідйомність Урал ЗІС-355М  - 3,5 т, проте у моделі, яка приїхала на фестиваль – 2,5 т. Під капотом - 6-циліндровий бензиновий двигун потужністю 95 к.с. Коробка передач - механічна, 4-ступенева. Паливний бак - на 110 л.

Раніше Автопогляд повідомляв про 7 найстаріших автомобілів OldCarLand. Серед них – Ford T, Buick 6 Speedster, Packard Eight та інші.

 

Надія Поліщук