15.02.2021

Цього дня почали випускати перші серійні авто з дизелями

15 лютого 1936 року почали виробляти перший серійний легковик із дизельним двигуном.

Новітній на той час силовий агрегат почали встановлювати у німецький Мercedes-Benz 260. У індексі моделі із дизелем з'явилося позначення D.

Перший серійний двигун на дизпаливі для легковика був 2-літровим, видавав потужність 45 кінських сил. Модель оснащена ним коштувала на 2 тисячі марок дорожче за таку саму із бензиновим мотором - 6,8 тис. марок.


Практично кожна модель німецького виробника Мercedes-Benz у 1960-1990-х років випуску мала як бензинову, так і дизельну версію. Останні користувалися в Європі чималим попитом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двигун першого автомобіля завівся у новорічну ніч

"Дизелі подобалися європейцям через більшу тяговитість, невибагливість і менше споживання пального. Був у цих силових агрегатів і недолік. Вони були шумнішими за бензинові й погано запускалися в морози. Тому з 1980-х деякі автомобілі обладнували передпусковими підігрівачами. Серед недоліків було й більше забруднення повітря. Тому в кінці 1990-х дизелі роблять лише з турбіною і потужнішими каталізаторами," - пояснює автоексперт Микола Руденко 

Нагадаємо, 1886 року видали патент на перший автомобіль у світі. Його отримав німецький інженер Карл Бенц. Винахіднику дали імперський патент із номером 37435. У честь цього він відповідно назвав свою машину - Benz Patent Motorwagen.

Автопогляд