06.04.2021

День в історії: зробили перше серійне авто зі стартером

Цього дня 1912 року компанія General Motors випустила перший автомобіль з електричним стартером і електричними фарами.

30-та модель Сadillac сталапершим автомобілем,  оснащеним не лише електричним стартером, а й унікальною електричною системою, яка заводила машину, виробляла електрику під час роботи мотора, виробляла іскру для запалювання та освітлювала дорогу.  Розробником електричного стартера став Чарльз Каттерінг, однак він не був його винахідником, а лише зробив придатним для роботи. 

У 1911 році Чарльз Каттерінг отримав патент США за номером 1150523 на електричний запуск двигуна.

 
Електричний стартер складався з чотирьох 6-ти вольтових батарей, які працювали і заряджалися від генератора. Під час запуску автомобіля паралельна проводка акумуляторів виробляла 24 вольти електроенергії, необхідні для запуску двигуна.

Чотирициліндровий автомобіль з потужністю у 30 кінських сил міг набирати швидкість до 72  км в год. Діаметр циліндрів і хід - 11,43 см. Діаметр коліс - 40 см.

30-та  модель Сadillac коштувала 1890 доларів.

Британський оглядач Ф.А. Талбот заявив, що  цей автомобіль -  "улюблений серед британських автомобілістів, вишуканий і надійний наскільки це можливо". 

Цього ж року модель отримала престижну нагороду Dewar Trophy, визнавши, що самозарядний автомобіль - найбільше досягнення у промисловості.

Автомобіль без запускового важеля називали "Чудом світу". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День в історії - почали випускати святкові колеса

Нагадаємо, 30-та модель Сadillac, побудовану на  базі моделі G. 1907 року, продавали до 1911 року.  Моделі наступних років були подібні, але оснащені більшими двигунами.

  


 

Автопогляд