08.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - вперше представили публіці Plymouth Beleverde Turbine

7 квітня 1955 року корпорація Chrysler була готова продемонструвати світові свою технологію газотурбінного двигуна. Автомобіль Plymouth Beleverde Turbine презентували у готелі Waldorf-Astoria в Нью-Йорку. 

Розміри турбіни вражали: довжина - 81 см, ширина - 83 см,  висота - 71 см. Зі стандартною трансмісією, лише задньою і високими передачами агрегат важив приблизно на 200 кг менше, ніж сам 6-ти літровий двигун від Plymouth. 

Перша турбіна СR1 вирішувала дві основні проблеми: значну витрату палива і вихід відпрацьованих газів. Оновлена турбіна отримала теплообмінник і регенератор. Теплообмінник вивільняв тепло з гарячих вихлопних газів і трансформував цю енергію назад до стисненого повітря, тим самим полегшуючи роботу пальників - підвищив температуру газу, економив пальне та знизив температуру вихлопа.

На холостих температури вихлопних газів турбіни впали до 76 С градусів, а за нормальних умов двигуна фіксували 260 С градусів. 

В березні 1956 року третій Turbine Special, абсолютно білий Plymouth Belvedere вийшов вперше на шосе під час випробовуваного тесту автомобілів з турбінами по пересіченій місцевості. Дорогу довжиною 4860 км з Нью-Йорку до Лос Анджелеса автомобіль проїхав за чотири дні. Економія палива в поїздці складала 20 км на 3,7 л пального. Для заправки двигуна використовували не етилований бензин і дизельне пальне. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День в історії: зробили перше серійне авто зі стартером

Нагадаємо, цього дня, але приблизно на 20 років раніше в Італії презентували культовий автомобіль Fiat Topolino.

 

Автопогляд