08.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили автомобіль, який врятував компанію Ford

8 квітня 1948 року випустили перший Ford-49. Компактна, надзвичайно популярна модель витягла компанію Ford Motor з фінансової кризи. 

Кузов автомобіля виглядав сучасно й повністю відповідав модним віянням 1940-х років. Дизайн автомобіля спроектував дизайнер-самоучка Річарда Калеала, який працював позаштатним  співробітником іншого дизайнера -  Джорджа Уокера, що отримав контракт на розробку моделі Ford 1949 року.  Перший зразок дизайну Річарда Калеала разом з друзями виліпив з глини і обпік в домашній печі. Після успіху моделі на ринку Келел працював у компанії Ford s Chrysler.

Горизонтальні задні ліхтарі  і привабливе коло на капоті, гладкість крил різко відрізняє авто від попередників. Автомобіль міг бути дводверним, чотиридверним у типах кузова:  седана, купе, кабріолета і універсалу. Ціна варіювалась від 1300 до 2300 доларів. Продали понад 1,1 мільйона екземплярів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - вперше представили публіці Plymouth Beleverde Turbine

Нагадаємо, цього року почали випускати спортивний серійний автомобиль - Jaguar XK120, швидкість якого могла  досягти позначки 200.5 км/год.

 

Автопогляд