07.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Заснували малазійську марку Proton

7 травня 1983 року заснували автомобільну марку Proton. Це перша національна автомобільна компанія в Малайзії.

Ідея створення національної автомобільної компанії, яка б могла розвинути промисловість країни, належить четвертому прем"єр-міністру Малайзії Тун Махатхиру бен Мохамаду.

Завдяки співпраці з японською компанією Mitsubishi, з'явився перший автомобіль - Proton Saga. 16 березня 1989 року Proton Saga з великим успіхом почали продавали у Великобританії.  

Нову модель, Proton Ishwara, випустили 1992 року. 

Автомобіль Wira, створений на базі Mitsubishi Colt, що надійшов у продаж 1993 року, був менш популярним. За 2 роки продали лише 220 тис. авто цієї моделі.

1994 і 1996 року виходять ще дві моделі - Satria і Tiara. У цей час автомобілі марки Proton продавали у 31 країні світу.

1996 року компанія викупила британську компанію Lotus, яка виробляє спортивні та гоночні автомобілі. Завдяки цьому з'явилась нова спортивна модель автомобіля Ultimate, її вперше показали 2001 року.

2004 року Proton починає співпрацювати з Volkswagen. Через 2 роки Volkswagen оголосила,  що не може дійти до згоди з Proton, тому розриває угоду співпраці.

Того ж року Proton зазнав значного падіння продажів, що призвело до збитку у 169 млн доларів. Це стало основою думок про те, що Volkswagen насправді був зацікавлений у купівлі малазійської компанії. 

Proton випускає автомобілі Iriz, Ertiga, Exora, Suprima S, Prevé, Perdana.

Сьогодні компанія Proton, одна з найуспішніших на ринку Малайзії. В червні 2020 року продажі оновленої моделі 2019 року Persona перевищила щомісячний обсяг за останні 70 місяців.

З дня заснування компанії, продажі лише однієї моделі Saga перевищили 1,8 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: заснували марку DeSoto

Нагадаємо, 1993 року у Малайзії заснували автомобільну марку Perodua. 

 

Автопогляд