13.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: презентували Jeep Wrangler

13 травня 1986 року вперше анонсували Jeep Wrangler YJ - автомобіль з новим дизайном і назвою, зовні не схожий на свого попередника. Позашляховики під цією назвою випускають до сьогодні.

Подібно до Willys MB та Jeep CJ, перший Wrangler мав окремий кузов та раму, передню та задню підвісні осі, складене плоске лобове скло та можливість зйому дверей.

Новий дизайн відрізнявся ширшою платформою, меншим кліренсом та більш комфортним інтер"єром. Підвіска свинцевої пружини залишилася, хоча агрегат був широким і включав трекбари та повороти для покращення керованості.

Дизайн кузова Wrangler був схожий на CJ, хоча в екстер"єрі було кілька нових доповнень. Інженери додали нову решітку радіатора, збільшили лобове скло, додали прямокутні фари та щітки склоочисника, які спиралися на лобове скло.

У стандартну комплектацію YJ входив 2,5-літровий двигун AMC 150 I4. На замовлення пропонували  4,2-літровий мотор AMC 258 I6 потужністю 112 к.с. або 4,0-літровий AMC 242 з впорскуванням пального, потужністю 180 к.с.

Wrangler першого покоління з часом оновили. 1993 року виробники додали антиблокувальні гальма, автоматичну коробку передач та центральне, високо встановлене світло. За дев'ять років виробництва випустили 632 тисяч YJ, хоча 1996 року, через рік після припинення виробництва першого покоління, виготовили понад 50 000 екземплярів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Американська компанія розпочала виробництво електроавтомобілів

Нагадаємо, 6 травня 1986 року на Женевському автосалоні дебютував Volvo 480. Це перший у світі автомобіль, розроблений методом комп'ютерного проєктування.Автопогляд