18.07.2013

Українці пересідають на дизельні авто

Нові легкові автомобілі із дизельними двигунами стали більш затребуваними в Україні, хоча  сам ринок продажів авто падає, повідомили на порталі з продажу комерційних та легкових машин RST.ua.

«Помітне зростання популярності нових дизельних легковиків почалося в травні цьогоріч. Саме тоді через введення спец мита на іномарки зменшувався попит, - каже Микола Росліченко, керівник прес-служби порталу. - В останній місяць весни продажі легкових машин впали майже на 40 відсотків у порівняно з квітнем, коли через ажіотаж українці купили майже 26 тисяч нових автівок».

 У червні українці купили ще на 1,5% менше машин, ніж у травні і на 22% - ніж у червні минулого року. Із проданих 14900 нових легковиків 20% із дизельними двигунами.

«А у червні минулого року дизельних автівок було лише 14 відсотків. Це означає, що кожен п'ятий куплений українцями в червні новий автомобіль, оснащений дизельним двигуном. Таку зміну на ринку можна вважати відлунням від введення в середині квітня спеціальних мит на імпорт машин, які не торкнулися дизельних легковиків».

У цінових сегментах автомобілів змін не відбулося. Частка продажів автомобілів вартістю до 17 тисяч доларів у червні склала майже 47%, машин від 17 до 35 тисяч доларів - 38%, решта 15% - авто «преміум» і «люкс» класів,  дорожчих 35 тис. доларів.

Загалом минулого місяця українці витратили на нові легкові автомобілі майже 3 мільярди гривень, що на 3% менше, ніж у травні цьогоріч.

Автопогляд