31.10.2018

Знайшли спосіб легалізувати бляхи - в Україні більшає машин-двійників

В Україні збільшився ризик придбати браковану машину. За 2017 рік правоохоронці виявили 1201 автомобіль з підробленим унікальним номером.

Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Шахраї присвоюють VIN-номер розбитої машини чи нелегально ввезеної в Україну автомобілю-двійнику. Найчастіше незаконне авто продають за генеральним дорученням  - водій юридично не стає власник автомобіля, але може його використовувати. При придбанні такого авто людина не має можливості безплатно перевірити VIN-номер. В результаті водій дізнається про те, що його обманули, лише при перевірці поліцією техпаспорта автомобіля. Тоді машину конфіскують і її неможливо повернути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від електричного мотоцикла можна заряджати гаджети

Уникнути лазівок аферистів можна, звернувшись до МВС. Для цього власнику автомобіля разом з покупцем  потрібно піти в Міжрайонні реєстраційно-екзаменаційні відділи Державної інспекції безпеки дорожнього руху (МРЕВ). Там спеціалісти перевіряють автомобіль і переоформлюють документи.

Захистити громадян від такої ситуації допомогло б передання МВС даних про VIN-номера у відкритий доступ.

Раніше Автопогляд повідомляв про 5 правопорушень, за які в українських водіїв вилучають   права. Серед них – водіння в нетверезому стані, створення ДТП.

 

Надія Поліщук