10.11.2018

Експерт розповів, як зміниться автомобільний ринок через новий закон

Вчора Верховна Рада прийняла законопроект №8487. Після підписання його Президентом і публікацією в офіційних виданнях новий закон набуде чинності.

Новий закон зменшує податок на розмитнення автомобілів. Базова ставка акцизу для легкового автомобіля з бензиновим двигуном становитиме 50 євро, з дизельним - 75 євро. Закон також підвищує ставку для автомобілів з двигуном об'ємом від 3000 куб. см Також закон передбачає 50-відсоткову знижку за розмитнення авто протягом перших 30 днів, і 25-відсоткову протягом наступних 60.

"Через прийнятий законопроект ринок нових автомобілів впаде, вживаних – виросте, - говорить Генеральний директор Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. - Знижка пошириться не лише на тих, хто хоче розмитнити авто, а  й на всіх водіїв, які захочуть купити машину з-за кордону. У цей 3-місяний період митницям і сервісним центрам МВС буде важко впоратись з навантаженням. Будуть з"являтися черги".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення акцизу - як новий закон вплине на ціну електромобілів

Про перспективи автомобільного ринку після законопроекту №8487 експерт написав у своїй сторінці у Facebook. Позитивним закон буде для:

1.   Для простих українських бляхерів. Тепер можна розмитнювати будь-яку бляху з Євро 0 зі зменшеними ставками акцизу (в 5-38 разів). Також діє  знижка на розмитнення. Ще й можливе розмитнення без виїзду закордон, на внутрішній митниці, без документів на авто при наявності договору купівлі/продажу авто.  

2.   Для простих українців, які не мають авто, бо Верховна Рада поширила знижку на всіх українців.

3.   Для країн ЄС. Тепер в Україну можна буде вивозити авто, які уже не їздять. Його привозитимуть до нас "бізнесмени", отримуючи  по 200-1000 євро за вивіз "сміття".

Негативно відзначиться прийняття закону на:

1. Автоімпортерах і дилерах. Верховна Рада дозволила ввозити в Україну вживані  Євро 0, але залишила заборону на ввезення нових авто нижче Євро 5.

2. "Бляхобізнесменах". Тепер водії не платитимуть їм 900-1500 євро за ввіз блях та  по 200 євро "за переїзд".

3. На українцях, які мають авто на українській реєстрації. Їхні автомобілі  стануть дешешвими на 20-30% і їх важче буде продати.

Раніше Автопогляд повідомляв, чому "євробляхери" незадоволені новим законом. Мітингувальники прагнули скасування акцизу.

 

Надія Поліщук