29.03.2021

Як правильно обрати літні шини - поради спеціаліста

Як тільки температура повітря весною піднімається вище 10 градусів, водії перевзувають свої машини у літню гуму. Вона більш комфортна й безпечніша для теплого сезону. 

– При виборі літніх шин варто враховувати свій стиль їзди, швидкість, особливості автомобіля. А також звертають увагу на ціну, - каже порталу Автопогляд Володимир Кулинич, власник шинного сервісу "Львівколо" у Львові по вул. Богдана Хмельницького. Понад 25 років працює у цій сфері. Він радить, як правильно обирати сезонну гуму.

Володимир Кулинич, власник шинного сервісу "Львівколо"  / фото: www.facebook.com
Володимир Кулинич, власник шинного сервісу "Львівколо" / фото: www.facebook.com
 

Існують українські шини, білоруські, недорогі польські, маловідомі китайські, популярні італійські, французькі, американські, чим всі ці колеса відрізняються і які у яких переваги? 

– Українські, білоруські, польскі – це дешеві шини, чудес не буває. Якщо покладеш в зупу шмат м"яса – зупа буде смачна, якщо лише капусту, то теж буду смачно, але то буде капустняк. Якщо хтось хоче собі купити хорошу преміум шину за якісь копійки – не вийде, все дуже просто. Чудес не буває. 

Бажано аби нові шини були якомога свіжішими / фото із сайту lvivkolo.com.ua
Бажано аби нові шини були якомога свіжішими / фото із сайту lvivkolo.com.ua

Тобто українські шини поступаються європейським ціною та матеріалами? 

– Так, так. 

Чи взагалі раціонально купляти преміальні шини для  Renault Logan, чи то Hyundai Tucson?

– Якщо людина їздить дуже мало, то немає сенсу купувати шину за великі гроші, якщо ж людина їздить багато, по трасі та їй важлива безпека, то краще взяти преміальну шину. Залежить від стилю їзди, та де їздиш: більше по місту чи по трасі – це основні моменти. 

Бажано утриматися від купівлі вживаної гуми на користь бюджетної нової / фото avtopogliad.com.ua
Бажано утриматися від купівлі вживаної гуми на користь бюджетної нової / фото avtopogliad.com.ua

Яке значення має модель шини, як обрати таку, аби у разі пошкодження можна було без проблем докупити поштучно? 

– Як правило, я всім раджу купувати європейську шину, бо її значно легше купити, вони легко доступні та дозамовити одну-дві шини можна буде без проблем. Китайських шин мільйон фірм, мільйон малюнків і тут вже шансів докупити поштучно немає. Як правило, ці шини завозять до нас на початку сезону і не факт, що на другий рік буде той самий малюнок, бо вони змінюються, або завозять якісь інші бренди. Те саме відбувається і з корейськими. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракетні крила, море хрому та ненажерливі 7-літрові двигуни – як рекламували машини 1950-х

Яке значення має малюнок протектора і на які елементи слід звертати увагу? 

– Якщо подивитися на лінійки всіх преміальних шин, практично всі однакові: три- або чотири канавки. Тобто це єдині відмінності. Практично всі європейські моделі розраховані на трасу та асфальт. Або всесезонка, яка буде краще почуватися на бездоріжжі.  

Кажуть, що чудово, якщо є потужні водовідводи. Чому так? 

- Якщо канали слабенькі, якщо заїжджаєте в серйозну калюжу, то машина може поплисти. Якщо канали глибокі, гума нова, якщо є де воді витекти з-під колеса, то, відповідно, і керованість машини буде кращою. 

Літню гуму обирають залежно від потреб і ціни
Літню гуму обирають залежно від потреб і ціни

Яке значення мають боковини шини? Кажуть, чим міцніші, то можна більше стрибати з бордюрів. 

– Такого апріорі немає. Якщо хочете стрибати з бордюрів, то є ранфлети – шина із подвійним кордом, але все одно все тріскається та псується. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 невідомих версій "Таврії"

Варто звертати увагу звичайному покупцю на такі параметри як індекс швидкості чи вага шини? 

– Немає такого параметру як вага шини, є максимальне навантаження на шину. Звертати увагу на це слід, коли маєте якийсь мінівен, куди вантажите щось важке, або коли регулярно щось возите. Якщо ж вантаж  не перевищує 500 кілограмів, то можна просто підкачати шини. Найчастіше до мене люди приїжджають через те, що їздили зі спущеними шинами і на гумі вскочила шишка. 

А щодо індексу швидкості? 

- Індекс швидкості для наших автомобілів середнього споживання значення не має. Найменше значення 190 кілометрів за годину, але я щось не бачив, щоб умовні "Ланоси" так їздили. Якщо ж хтось бере участь в перегонах, то вже може брати собі VV або Y. Для звичайних покупців максимум це 240, або звичайна V. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати авто до весни топ-6 порад автомобілістам

На ринку є багато пропозицій з продажу вживаних шин. На що звертати увагу при покупці і в чому може бути небезпека? 

– Я завжди проти шин наварних. Корд може мати купу років, наварений і проданий як новий. Шини навряд чи будуть від одного виробника, а це вил"ється в проблеми на дорозі. Зараз дешевіє нова гума. Раніше був сенс, бо нове колесо коштувало 70, а вживана шина 35 доларів. Зараз же нові можна знайти за 40 і сенсу купляти вживану за 35 немає. Тому ринок вживаних шин малих діаметрів поступово відмирає. Є сенс купляти вживану у великих розмірах, але знову ж європеець навряд чи викине нову шину, якій лише півроку стукнуло. Зазвичай це прокол, бо в Європі такі шини не латають, а відразу міняють. Даніїл Царевський