23.04.2016

Інструктор розповів, як водіям-новачкам перебороти страх на дорозі

Водії початківці зіштовхуються із низкою проблем під час перших виїздів. Зазвичай труднощі виникають через страх і нерозуміння дій всіх учасників дорожнього руху.

"Для початку потрібно навчитися відчувати габарити автомобіля і довести до автоматизму усі рухи", - радить Михайло Горбачов, автогонщик, інструктор i автор книг про безпечну їзду. Він розповідає, як швидко опанувати найбіль шеобхідні навики водіння.

"Бачити капот свого авто не обов'язково. Не треба дивитися прямо перед ним, намагаючись спрямувати його по центру дороги або між машинами. Ваші руки на під свідомому рівні повертають кермо в потрібному місці та на потрібний кут так, щоб машина їхала за вашим поглядом. Навчитися водити машину - це навчитися правильно вести свій погляд, тобто дивитися туди, куди ви хочете їхати", - каже Михайло Горбачов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Говоріть коротко, інакше обдурять" - водій розповів, як правильно розмовляти майстрами

Також важливий фактор, який веде до помилок недосвідчених водіїв - це страх. Новачки бояться перешкодити комусь із інших водіїв. Багато початківців дуже хвилюються, коли невдало рушають на світлофорі.

"Щоб позбутися страху, зупиніться на світлофорі в групі автомобілів і вимкніть. Також увімкніть "аварійку". Зберігайте спокій. Тоді страх поступово пройде. У кожного автомобіля може вимкнутись мотор. В цьому нема нічого жахливого. Виконавши цей простий психологічний тест кілька разів, ви зауважите, що панічний страх комусь перешкодити на дорозі у вас зник. Тож ви перебуваєте за кермом у стані спокою і повної концентрації уваги", - додав Горбачов.

Коли вже водій відчуває габарити, він повинен навчитися правильно маневрувати у потоці автомобілів та дотримувати інтервалу та дистанції руху. Маневрувати в потоці це означає вільно перелаштовуватися в іншу смугу, щоб нікому не заваджати.

 

Юрій Кардашевський