08.01.2017

Що взяти з собою під час подорожі у хуртовину (Інфографіка)

Під час снігопадів і сильних морозів автомобілісти нерідко потрапляють у непередбачувані ситуації. Машину може викинути в кювет, потрапити у пробку або на ділянку дороги, яку перекрили.

"Якщо подорожі у хуртовину неможливо перенести й треба їхати на відстань понад 70 кілометрів, то до цього слід ретельно підготуватися", - каже водій-далекобійник Анатолій Пугач.

Він радить виїжджати із повним баком пального. Не відомо, в яку ситуацію потрапите.

"Може бути таке, що авто забуксує і аби виїхати із складної ділянки, треба буде спалити немало пального. Якщо машину викине за межі дороги, чекаючи рятувальників, прийдеться не глушити двигун, щоб пічка в салоні гріла", - говорить він.

Далекобійники старого гарту нерідко беруть в зимову дорогу півцеглини і сірники. У разі неприємностей цеглину обмотують папером, обливають мастилом і підпалюють. Потім вона ще годину віддає тепло.

"Я коли їду далеко легковиком, кладу в багажник дошку і двокілограмовий мішечок піску. Піском можна посипати лід, на якому буксують колеса. Дошка допоможе також виїхати зі слизького покриття, коли авто забуксує. Якщо проб"ється колесо, то її можна підставити під домкрат. Ці дві речі можна замінити траконами із пластику. Вони легші й мають на відміну від дошки шипи".

У далеку дорогу кладуть металеву лопатку. Нею можна відгорнути сніг або розбити кригу. Також — набір запобіжників і лампочок.

"В машині завжди має бути ліхтар. Бажано обирати потужний, який можна натягнути на лоба. З ним вільні руки, зручно міняти колесо, чи відкопувати авто із замету. Буксирувальні троси бажано мати два. Зазвичай стандартної довжини бракує для того, щоб витягти машину із кювету. Не зайвою в подорожі буде і пляшка горілки. Нею можна замінити омивну рідину, якщо закінчиться, розтопити кригу на деяких ділянках машини й дезінфікувати рану, якщо хтось із пасажирів десь пораниться".

Володимир Мукан