12.12.2017

80 км/год для збитого пішохода - те саме, що випасти з десятого поверху - експерт розповів, як швидкість впливає на наслідки

2317 людей загинули на українських автошляхах із січня 2017-го. Це утричі більше, ніж гине за рік наших військових на Донбасі. За три роки війни не стало 2333 військовослужбовців.

"Основна причина більшості аварій - перевищення швидкості. Із 2014 року правоохоронці її не фіксують і не накладають штрафів. Друга причина - нетверезі за кермом," - говорить Владислав Антонов, засновник інтернет-порталу dtp.kiev.ua Публікує інформацію про аварії, відстежує їхні причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український водій сприймає штраф поліції як податок на те, що їздить - експерт пояснив, чому в країні багато ДТП

 

Наслідки зіткнення на різній швидкості порівнюють із падінням людини з певної висоти. Коли людину збивають на швидкості 15 км/год, наслідки такі ж, як від падіння зі стільця, 50 км/год відповідає четвертому поверху. Якщо машина рухалась 80 км/год, для збитого пішохода це те саме, що випасти з 10-го поверху.

"Не буває однакових аварій. Людина вдаряється об частини кузова, інші авто, падає на асфальт. На днях "Тойота Кемрі" зачепила пішохода дзеркалом на швидкості приблизно 40 кілометрів на годину. У людини закрита травма живота й перелом ноги. Для водіїв імовірність не отримати тяжких травм у п'ять-шість разів більша, якщо пристібатися паском безпеки".

 

 

Коли автомобіль без подушок безпеки протаранить на швидкості 40-70 км/год інше авто чи стовп, пристебнутий водій лишиться неушкодженим. Найбезпечніші машини, що мають подушки безпеки, бічні двері із "брусом безпеки" - вмонтованою трубою із товстого металу, а також шторки безпеки. Вони надуваються при ударі в бік .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто не хоче запускати камери фіксації швидкості в Україні

Нагадаємо, pа дев'ять місяців цього року сталося 117 тис. аварій. Щодня в них гине п'ять-дев'ять людей, порахували в Національній поліції. У Німеччині та Франції на дорогах за день помирає двоє-четверо людей. У Польщі - до шести осіб.

 

 

Як повідомляв портал "Автопогляд" раніше, цьогоріч в Україні запрацювали перші патрулі дорожньої поліції.за матеріалами "Газети по-українськи"

 

Олeна Литвинoвa