09.07.2014

Як правильно їздити із відчиненими вікнами, щоб не застудитися

Без кондиціонера можна зробити довгу подорож в авто комфортною, вважають у автоклубі "Рекстон клуб Україна".
- Слід привідкрити водійське вікно та заднє за водійським місцем під час руху, щоб не було протягу. Аби не дуло у голову, повністю відчиняють вікна задніх дверей. Але їхати із відчиненими вікнами бажано не швидше 90 кілометрів на годину. Бо тоді у машині стоїть такий гул, що за ним можна не почути не те, що пасажира-співрозмовника, а й сигналу автомобіля позаду, - радить Олег Квач із авоклубу.

На швидкості понад 90 км/год в автомобілях без кондиціонерів вмикають на 2-3 швидкість вентилятор пічки, привідчиняють задні вікна та бічне пасажирське. Тоді повітря більше циркулює салоном і загроза захворіти зменшується.
- У довгу дорогу влітку я завжди беру пару пляшок мінералки та рушник. Це допомагає у спеку. Мінералкою можна вмитися, щоб збодритися, а можна і випити, коли почнеться спрага. Я коли втомлююсь у дорозі, зупиняюся на узбіччі та зволожую водою волосся.

Матеріал за темою Як дурять на СТО

Голова після цього стає свіжішою. Можна промочити рушник водою і прикласти його до голови.

Якщо у машині є кондиціонер, ним теж треба правильно користуватися. Під час початку руху вмикати його на мінімальну потужність. Збільшувати її поступово. За 15 хв. до зупинки поступово підвищувати температуру у салоні, щоб не було різкого температурного перепаду.

- Я ставлю кондиціонер на 23-24 градуси. Спочатку ставлю на всмоктування повітря із салону, а через хвилин 10 - із вулиці. Багато водіїв не перемикають режим циркуляції. Через це у машині залишається менше кисню, виникає сонливість, може запаморочитися голова.
У аптечку на час поїздки треба покласти ліки від укачування та головного болю.

Автопогляд