09.06.2015

Subaru, Toyota, КІА на тлі міст - столичний художник виставив свої картини в Київськиму університеті

У головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходить виставка картин київського художника Андрія Куцаченка.

На більшості його полотен зображено старі будинки українських міст, пейзажі та автомобілі. Картини написані олійними й акриловими фарбами.

Захід проходить на другому поверсі Червоного корпусу біля актової зали. Проведенню виставки посприяв проректор Університету Володимир Бугров. А організували її ініціативна група з Інституту філології та фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України "Слава Фролова Груп".

Художник пише картини у стилі New impression. Це поєднання класичного імпресіонізму із принципами української школи живопису.

Матеріал за темою В які забобони вірять водії

На зображених об'єктах чітко відображено, як на них падає світло та лягає тінь. Велику увагу митець приділяє деталям. Наприклад, на велосипеді на одній із картин, Андрій Куцаченко навіть зображує спеціальну гумку на вісі колеса. Класичні міські пейзажі він подає із принципово нових ракурсів. Старовинні вулиці на його полотнах обставлені сучасними автомобілями.

"Я зображую часто машини не через те, що я їх дуже люблю чи, скажімо, великий автолюбитель. Для мене це засоби вираження. Вони добре контрастують із старими будинками та вулицями. Надають відчуття присутності реципієнтові", - каже "Автопогляд" художник.

Матеріал за темою Киянин написав вірша після продажу свого автомобіля

На його картинах зображено популярні машини марок Subaru, Toyota, Lexys, КІА, Mercedes-Benz та інші.

"Машини додають динаміки картинам, добре виражають рух. Наприклад, їх багато на полотні, де зображено універмаг "Україна". Це столичний проспект Перемоги. Там завжди великий рух. Як на мене, це місце і є душею Києва".

Картини художника не лише про місто та рух. Він у своїх художніх творах торкається найрізноманітнішої тематики. Його картини виставлені у багатьох державних інституціях і музеях. Історичні полотна - у Міністерстві оборони Україніи. Також картини Андрія Куцаченка є у Кіровоградському художньому музеї та інших закладах, Національному музеї Тараса Шевченка, Національному історико-культурному заповіднику "Софія Київська" та інших місцях і галереях.

Матеріал за темою Вродливі дівчата люблять фотографуватися біля "Москвичів"

Нагадаємо, виставка картин Андрія Куцаченка в КНУ імені Тараса Шевченка проходитиме до кінця червня. Вхід – безкоштовний.

Володимир Мукан