13.11.2013

Найекономічніший український автомобіль на 1 літрі бензину проїжджає 575 кілометрів

Суперекономічний автомобіль українського виробництва “ХАДІ-34” показали на Київському міжнародному автосалоні СІА-2013.

Триколісна машина  має аеродинамічний пластиковий кузов, розрахований на одну особу. Він схожий на спортивний болід. “ХАДІ-34” вистачає 0,175 літри бензину на 100 км. Це майже у 20 разів менше, ніж споживає середньостатистичний серійний легковик класу В, адже йому для долання 100 кілометрів треба 6-8 літрів.

"Це студентський проект. Ми зробили цю машину для участі в змаганнях “Шел Екомарафон”. На цьому заході студентські команди всього світу презентують економічність власних машин, -  розповідає Олександр Чернишов, лідер команди “ЛСА ХАДІ АІС”. Олександр - один з 10-ти розробників машини. - Над авто почали роботу три роки тому. Знайшли тоді й спонсорів. За виділені кошти придбали необхідні деталі,організували роботу та відправилися на змагання до Німеччини.  Там на випробувальній трасі “Ауді” ми пройшли на 1 літрі пального аж 575 кілометрів".

Автомобіль важить 43 кг. Він обладнаний одноциліндовим інжекторним двигуном об'ємом 0,035 літри. У конструкції кузова та підвіски студенти використали багато велосипедних деталей.

"Вони дуже якісні та легкі.  А взагалі надекономічність авто досягнули завдяки наднизькому опору кузова повітрю, мінімальною частотою його качання на поворотах. Також ми намагалися рухатися накатом на схилах — глушили двигун».

Автопогляд