20.06.2019

Чорний велетень на "РетроФест": Horch 1937 року

На "РетроФесті" презентували чорний Horch 851 1937 року. Випущена лише у 234 екземплярах модель стала родзинкою фестивалю.

7-метровий хромований Horch з масивними крилами й трьома парами фар традиційно привертав чимало уваги відвідувачів. Автомобіль пофарбовано в синій і чорний кольори. Позаду встановлений багажник, подібний до додаткового металевого ящика. Horch був однією із компаній союзу компаній німецьких виробників "Auto Union". Емблемою авто є 4 металеві кільця.

 

Це модель представницього класу, її випускали в  в Німеччині з 1937 року. Машини цієї моделі оснащували 5-літровим 8-циліндровим двигуном потужністю 120 к.с. Авто має 4-ступеневу коробку передач.

 

Володимир Сірман купував авто з документами Horch 951.Приємним сюрпризом для власника стало те, що перероблена для щоденного використання машина насправді є більш ранньою і рідкісною моделлю.

 

"Це авто реставрували брати Бички у 84 році, а тоді мало де можна було дізнатися точну інформацію про моделі машин. Лише після випуску німецьких автожурналів ми змогли порівняти Horch з картинками і усвідомити, що модель записана в документах неправильно", - розповів автоісторик Володимир Вінник.

 

Авто має насичену історію, у якій була і участь в переслідуваннях, і зйомка у серіалі. Саме на такому автомобілі їздив, за романом, Штірліц.

 

"Презентованный на "РетроФесті" Horch свого часу купила міліція Львова, щоб користуватися швидкістю моделі для переслідування злочинців. Чимало представників кримінального Львова були спіймані завдяки цьому авто. Згодом вона потрапила до рук колекціонерів, знялась у російському серіалі, а тепер їздить дорогами Кам"янець-Подільського і викликає захват в місцевих жителів", - додає Володимир.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смачно і красиво - як пройшов цьогорічний "РетроФест"

Навіть у такому поважному 82-річному віці машина відрізняється зручністю у керуванні і плавністю у їзді. Horch 851 - модель високого класу і на час випуску могла позмагатися з найкращими марками європейських і американських автомобілів.

 

"Horch 851 можна порівняти хіба що з Rolls-Royce чи Mercedes. Навіть наступні моделі Horch не могли похвалитися таким комфортом та розкішшю", - заключив Володимир Вінник.

 

Нагадаємо, що 7-9 червня в Кам"янець-Подільскому відбувся "РетроФест". На фестиваль зібрались десятки старовинних автомобілів і сотні людей. Гості брали участь у ретро-ралі "Від фортеці до фортеці", конкурсі Елеганції, модних показах та інших сімейних розвагах.

Валерія Пиляк