12.07.2021

Фільтр від John Deere і ЗіЛівська кабіна - в Україні побудували унікальний рет-род

Цікавий рет-род показали на найбільшому технічному фестивалі України OldCarLand, що відбувся 28-30 травня у Києві.

Вперше Рет-Роди з"явилися у США у сорокових роках. Вони пішли від Хот-Родів. І на перших, і на других брали участь у підпільних перегонах. Різниця між ними полягає в тому, що у Хот-Роди вкладали більше грошей та робили їх із кількох нових машин. У результаті виходив легкий, гарний та дуже потужний автомобіль.

А от Рет-Род має більш брутальний вигляд, бо його створювали з того, що було під рукою. Суть у тому, що за іржавою зовнішністю ховається потужний спортивний автомобіль, який має кілька сотень конячок під капотом.

Хот-род, який презентували на фестивалі, отримав двигун від ГАЗ-24-10, решітку - від ГАЗ-67, передню балку - від китайської вантажівки. 

Щоб досягти виразності американського стилю таких автомобілів, кабіну від ЗіЛ-157 занизили на 10 см.

У салоні автомобіля розміститили диван від "Волги" ГАЗ-21. Кермо зробили з ланцюга. У рет-роді багато перероблених зварних деталей - кузов, вихлопні труби, колісні диски. Бак встановили позаду салона, у кузові, - це каністра 60-х років. Диски коліс з ГАЗ- 69 розварили, щоб одягнути гуму шириною протектора 265 мм.

Спочатку власник купив ГАЗ-69, а потім переробив його. Кабіну довелось відновлювати з брухту. Дві передні фари на автомобілі дістались від трактора МТЗ, повітряний фільтр - від сівалки John Deere.

"Зазвичай такі автомобілі комплектують двигунами V8. Така машина має приносити водію задоволення," - каже власник рет-рода Олег Набойченко.

На створення цієї машини він витратив близько 100 тис гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці купують дорогі автомобілі

Нагадаємо, фестиваль ретротехніки OldCarLand проводять у Києві двічі на рік.

 

Автопогляд