11.07.2019

Українські електромобілі їздитимуть із зеленими номерами - сьогодні прийняли новий закон

Сьогодні народні депутати України прийняли проект закону № 10405 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів". За нього проголосувало 232 особи

Документ передбачає  повну інтеграцію електромобілів у правове середовище вітчизняних водіїв. З"являться нові дорожні знаки "станція зарядки електромобілів", "для електромобілів", "крім електромобілів". Їх внесуть в оновлені Правила дорожнього руху. Власники автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння, які займатимуть паркомісце біля зарядної станції, штрафуватимуть на суму від 340 до 510 грн, повідомляють на сайті ElectroCars.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ElectroCars показали "космічну теслу" Маска 

Крім цього, передбачили спеціальні номерні знаки для електромобілів – із зеленими цифрами і літерами.

"Це ще одна історична перемога електромобілів в Україні! Йдемо темпами західної Європи, – говорить СЕО ElectroCars Олександр Кравцов.  – Штрафи за стоянку в місцях зарядки електромобілів спростять життя електромобілістів. Зараз, на жаль, нерідко біля великих торговельних центрів водії ігнорують зелену розмітку біля зарядних станцій і блокують під"їзд до зарядок. Щодо нових номерів, то вони дозволять швидше вирізняти у потоці й ідентифікувати машини із електродвигунами".

Законопроект після прийняття має підписати голова Верховної Ради, Президент, а потім його опублікують в офіційних виданнях. Він набуває чинності із 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, кількість електромобілів і зарядних станцій в Україні більша, ніж у Росії, Білорусі, Молдові і Польщі разом взятих.

ElectroCars