18.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Показали першу емблему Cadillac

18 серпня 1905 року адвокат американської автомобільної марки Cadillac Ньюелл Райт подав заявку на реєстрацію емблеми. 

Символом Cadillac став герб французького воєначальника дворянського роду Антуана де Ла Мот Кадільяка, який заснував місто Детройт 1701 року. Молода автомобільна компанія, яка 1902 року прийняла назву Cadillac, сподівалася перенести в автомобільну промисловість риси характеру француза - мужність і новаторство.

З 1902 року і по 1905 рік емблемою автомобільної марки було золоте слово "Cadillac". З 1906 року надпис замінює щит з птахами - мерлетами і вінком тюльпанів навколо корони із 7 зубцями. Щит, який за своєю формою нагадує щит хрестоносців, значить мужнє, знатне походження. 

До початку 30-х років ХХ століття емблема містила надпис: "Standart of the World", що в перекладі означає "Світовий стандарт". Під час Другої світової війни, коли автовиробник випускає потужні автомобілі для потреб фронту, емблему змінюють на стилізовану букву V. Він існував у різних інтерпретаціях до 1950 року, поки її знову не замінили класичний герб з короною. 

1999 року на автомобілях Cadillac з'явився спрощений щит з вінком, які символізують поєднання минулого з майбутнім.  З часом, 2014 року залишився лише щит, що дає виклик.

Колірна гамма сучасної емблеми містить кілька кольорів, де чорний із золотом символізують мудрість і багатство, червоний - майстерність і сміливість у дії, срібло - чистоту, милосердя, чесноту та достаток, а синій - лицарську доблесть.

Загалом за весь час дизайн торгового знаку марки змінювали понад 30 разів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зійшов з конвеєра Chevrolet Camaro

Нагадаємо, 6 лютого 1911 року компанія Rolls-Royce затвердила емблему своїх автомобілів – статуетку "Дух екстазу".Автопогляд