02.04.2019

Історія емблеми - як змінювалаіся лев "Пежо" протягом 127 років

2 квітня 1896 року французький підприємець Арман Пежо створив свою власну компанію з виробництва автомобілів. Назвав її Sociеtе Anonyme des Automobiles Peugeot. До цього підпреємець працював у сімейній фірмі з виробництва ножів, кавомолок і каркасу для парасоль. Логотипом підприємства був лев. Його, недовго думаючи, й перейняв Арман.

Історія цієї емблеми не менш цікава, ніж всіє французької компанії. 

Сім"я Пежо замовила логотип ювеліру Жульену Белезеру. Оскільки брати Жюль та Еміль займалися виготовленням ріжучих інструментів, то найкращим символом став лев. Властивості інструментів порівняли з міцністю левових зубів. Гнучкість пластини - з гнучкістю спини лева. Швидкістю різання - зі швидкістю, з якою лев кидається на свою жертву. Під лапами тварини зобразили стрілу.

Протягом багатьох років зображення лева змінювалося: від образу тварини, що прогулюється стрілою, до зображення голови, оберненою в ліву сторону.

1881-го емблема з'явилася на кавових млинах. 1882-го - на велосипедах. 1898-го на мотоциклах. Автомобілі отримали емблему останні - 1906-го.

Після Першої світової війни моделі бренду мали лише букви у верхній частині решітки радіатора або під радіатором. У 1920-х використовували 2 типи зображення левів: тварина готується до стрибка скульптора Бодішона і тварина гарчить скульптора Маркса.

1948-го автомобілі Peugeot прикрашала рельєфна голова лева. За 10 років вирішили створити нову емблему, оскільки попередню визнали небезпечною під час аварії. Запуск моделі 203 ознаменував появу лева, який зійшов із герба регіону Франш-Комте і герцогства Монбельярдів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кузов фастбек і безрамні вікна - показали Peugeot 508

 

1975-го з'явилося нове покоління логотипу - зображення лева в контурі. 1998-го створили сучасне зображення лева. Емблему розміщували спереду і ззаду автомобілів та скутерів Peugeot.

2000-го Асоціація l'Aventure Peugeot з метою збереження спадщини марки зобразила лева в обладунках всередині жовтою рамки з синім фоном. Так було спочатку.

Нагадаємо, нещодавно відбулася всеукраїнська презентація нового Peugeot 508. Французький легковик почали продавати в автосалонах у трьох комплектаціях. Його вартість стартує від 722 тис. грн.

 

Володимир Мукан