06.02.2020

109 років "Духу екстазу": емблема Rolls-Royce відзначає свій день народження

6 лютого 1911 року компанія Rolls-Royce затвердила емблему своїх автомобілів – статуетку "Дух екстазу".

Скульптором невід"ємної частини усіх автомобілів цієї марки був англійський митець Чарльз Сайкс. Моделлю ж для статуетки стала Елеанор Веласко Торнтон. Торнтон була секретарем друга засновників компанії Rolls-Royce, барона Джона Дугласа-Скотта-Монтегю. Він був одним з перших власників автомобіля цієї легендарної марки. Щоб виокремити свій автомобіль, лорд і замовив  другові фігурку-талісман.

Чарльз Сайкс виконав замовлення, створивши фігурку, яка символізує "розумну швидкість, грацію і красу". Так, згодом статуетка зайняла місце на радіаторі автомобіля барона.

Відомо, що в первинному варіанті фігурка мала назву "Дух швидкості".

Спочатку статуетку виливали з бабіту, пізніше - з бронзи і хромованою нержавіючої сталі. За спеціальним замовленням фігурки також виготовляються з срібла і золота. 

Цікаво, що у наступні роки емблема змінювалася не лише відповідно до вимог сучасного дизайну, а й вимог безпеки. Наприклад, з 1934 року випускали модель фігурки, що стоїть на колінах. Це було пов'язано з тим, що фігурка, яка рівно стояла на капоті, відволікала водія від дороги.

Нагадаємо, 60 років потому – у 1971 році – компанія Rolls-Royce Limited в результаті банкрутства була націоналізована.

 

Ірина Клєщова