06.09.2021

Як щойно з конвеєра - на OldCarLand покажуть унікальний український всюдихід

ЛуАЗ-969М 1989 року з пробігом 97 км покажуть цього року на найбільшому технічному фестивалі OldCarLand 17-19 вересня. Авто виглядає так, ніби щойно зійшло з конвеєра. Його презентують у центральній експозиції фестивалю "Зроблено в Україні". Машину знайшли цього року.  Такі автомобілі виготовляли з 1979 по 1992 рік на Луцькому автомобільному заводі. Про знахідку розповів блогер Roma Urraco на каналі YouTube. Він і відшукав авто.

Машиною володів один чоловік, який не використовував її протягом тридцяти років і зберігав в гаражі.  Завдяки цьому машина добре збережена і не гнила. Кузов, пороги та деталі платформи в чудовому стані - їх ще на заводі обробили антикорозійним покриттям. Є кілька підтверджень того, що цифри одометра відповідають дійсності. Наприклад свинцеві заводські пломби на тенті. Очевидно, що тент ніколи не знімали. Також на лобовому склі є паперова заводська наклейка. 

Колір кузова наймасовіший  - хакі, хоча цю модель випускали й в іншій гамі. Задні колеса не рідні, але оригінальні шини також вдалось зберегти.

Салон автомобіля ЛуАЗ-969М вже має травмобезпечну панель приладів з м'якого пластика.  Документи, які знайшли в середині авто, свідчать про дату випуску машини - це жовтень 1989 року. 

У час випуску такий автомобіль коштував дешевше, ніж "Запорожець", його можна було придбати за 5100 рублів.

Під капотом ЛуАЗ-969М розміщений силовий агрегат МеМЗ 969-А об'ємом 1,2 л з повітряним охолодженням потужністю 40 к.с. Він йде в комплекті з механічною чотириступеневою коробкою передач. Максимально автомобіль можна розігнати до 85 км.

"Це майже єдиний у світі позашляховик такої конструкції, який має повністю незалежну торсіонну підвіску і повнопривідну трансмісію з колісними редукторами. Високий кліренс, мала вага і коротка колісна база забезпечила моделі феноменальну прохідність. У цьому українська "Волинянка" і тепер  може конкурувати з багатьма сучасними позашляховиками європейського і американського виробництва," - каже Роман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представили українську версію Kia Sportage 2022: чим відрізняється від європейської

Нагадаємо, нещодавно у передмісті Києва знайшли унікальний ретроавтомобіль Opel P4 у версії Special Limousine. Машину в оригінальному стані збираються показати на найбільшому технічному фестивалі OldCarLand, що відбуватиметься 17-19 вересня в Музеї авіації в Києві по вул. Медова.

 

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

Євгенія Звольська