06.09.2021

З характерним звуком і 1-циліндровим двигуном - на OldCarLand покажуть особливий трактор

ХТЗ ДТ-20 1958 року з потужністю 20 кінських сил представлять на осінньому технічному фестивалі OldCarLand 17-19 вересня. "Родзинкою" цієї моделі є її 1-циліндровий дизельний двигун. Такі трактори випускали з 1958 по 1969 рік на Харківському тракторному заводі. Про знахідку розповіли на каналі Кузница Тест Драйва.

"Цей трактор знаходиться у нас більше року. Коли ми його забирали, нам поклялися, що він працює. У нього немає більшості проводки. Найцікавіше, що це ХТЗ 1958 року - перший рік випуску моделі - і в цього трактора лише 110 мотогодин," - розповідає  Максим Красильников.

Раніше ця модель була синього кольору, але на базі, з якої його забрав Максим його перефарбували у зелений.

У салоні під ногами знаходяться педалі стрічкових гальм і важелі перемикання коробки передач і реверсу, що не дуже зручно під час сидіння. Трактор має чотири швидкості вперед і назад.

Представлену модель випускали для сільськогосподарських потреб. Вона має водяне охолодження, що дозволяло працювати на виноградниках південних регіонів. До трактора можна було причепити плуг і причіп для сіна. З трактором агрегатувалась льонозбірна молотарка ЛМН-1.

Головна особливість трактора ДТ-20 - його універсальність. Адже йому можна змінювати дорожний кліренс, ширину колії та колісної бази.

"Ми не могли пройти повз, аби показати вам. По-перше, досить невелика серія для сільгосптехніки. Останній трактор вийшов у 1969 році, тому вони відійшли у забуття ще у радянські часи," - підкреслює Максим.

І це дійсно так, адже за весь період випуску на світ з"явилося 248 400 тракторів цієї моделі. Одні розійшлись по колекціям автолюбителів, інші, можливо і зараз, працюють на полях. Але ми точно знаємо, що один з них вже скоро з"явиться на OldCarLand.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як щойно з конвеєра - на OldCarLand покажуть унікальний український всюдихід

Нагадаємо, на цьогорічному фестивалі OldCarLand  покажуть і рідкісні моделі. Серед них кабріолет "Таврія". В кінці 1980-х таких машин випустили лише три і одна з них знаходиться в Україні.Єлизавета Юрченко