08.09.2021

Предок мопедів: в Україні знайшли перший серійний мотовелосипед

Перший серійний мотовелосипед ХВЗ В-901 поповнив колекцію блогера AC Heritage. Про це повідомили на порталі autoconsulting.com.ua 5 вересня.

Саме з цієї малокубатурної моделі 1958 року почалася історія радянського мопеда

Роботи зі створення легких мотовелосипедів вели протягом багатьох роківю1932 року Харківський мотозавод випустив експериментальну партію велосипедів з підвісним двигуном.  Однак модель так і не вийшла в серійне виробництво. Створити моторизований велосипед намагалися і на Московському велозаводі.  Спроби закінчилися складанням декількох моделей.

Справа просунулася в 1950-х роках, коли винахідник-самоучка Пилип Прибулий  розробив компактний двигун Д-4.  Саме він і ліг в основу моторизації СРСР. 

Львівський, ризький, харківський і пензенський мотовелозаводи - всі починали з випуску техніки з Д-4 конструкції Прибулого.  За весь час в усьому світі випустили майже 20 млн. двигунів. 

Вже в 1955 році завод випустив експериментальну партію мотовелосипедів Д4 "Харків".  Ці транспортні засоби стали справжнім проривом.  Пізніше велосипед ХВЗ В-110 "Прогрес" оснастили компактним двигуном Прибулого і показали радянському керівництву.  Мотовелосипед отримує схвалення і відправляється в серію.  Цей екземпляр знаходиться в Музеї української вело і мототехніки (Музей ВМТ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З характерним звуком і 1-циліндровим двигуном - на OldCarLand покажуть особливий трактор

Нагадаємо, нещодавно під Києвом знайшли  унікальний Opel P4 у версії Special Limousine, який зберігали у сараї більше 60 років.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд