23.09.2021

На фестивалі OldCarLand дебютував Dodge Dart першого покоління

Dodge Dart 1960 року, який показали на 13 фестивалі ретротехніки OldcarLand, виборов перемогу в номінації "Приз глядацьких симпатій". (ВІДЕО)

Легковий автомобіль, який випускав підрозділ Dodge корпорації Chrysler, позиціонували як модель економ-класу. Він мав стати конкурентом Plymouth.  Насправді Dodge Dart отримав схожу  платформу і меншу колісну базу.

Експозиційна модель - це повнорозмірний американський седан, який виготовляли з 1960 по 1976 роки. Для свого часу Dart був найдешевшою моделлю в лінійці Dodge, проте навіть він вражав американським аеростилем з величезною кількістю хрому. Dodge Dart має несучий кузов, хоча у ті часи більшість американських автомобілів були ще рамними. 

Легковик привіз на OldCarLand киянин Олександр Бойко. Над реставрацією легковика працювали 6 років. Вигляд автомобіля захоплює. 

Седан відреставрований з максимальним відтворенням оригінального вигляду, є навіть шини білими боковинами, так звані "White Wall". Всю обшивку салона замінили. Кермо реставрував спеціаліст з Америки. Бампер довжиною 1,95 см, виготовлений з суцільного шматка металу товщиною 3-5 мм. Для його хромування справжнім викликом був пошук гальванічної ванни, яка б могла вмістити деталь такого розміру.

"Кермо - це окрема історія, тому що відновити його в оригіналі, в потрібному кольорі не просто. Але я знайшов в Америці одну людину, яка відновлює рульові колеса на такі моделі. Відповідно довелося надіслати його в США, де його зробили в оригінальній формі і в тому кольорі, який був потрібним", - каже власник машини Олександр Бойко.

На приналежність моделі до економічного класу натякає алюмінієвий радіатор, що, наче, не вписується у загальну картину розкоші, адже на кузові і у салоні автомобіля є багато масивних хромованих деталей.

Одна з фішок американської машини - автоматична коробка передач з кнопковим регулюванням. Необхідну передачу можна ввімкнути за допомогою кнопок, розміщених на панелі приладів. Під кожним перемикачем освітлення, двірників, фар, ножного гальма є хромований напис. Праворуч від керма -  кнопки запалення, освітлення салону і запальничка. 

Під капотом цього авто - шестирядний шестициліндровий двигун об'ємом 3, 7 л.У 1960 році випустили 360 тис. автомобілів цієї серії різних модифікацій. 

Саме в такій модифікації, в такому кузові, з таким двигуном випускали близько 36 тис. екземплярів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спортивний Porsche 911 привезли з Німеччини на OldCarLand

Нагадаємо, найбільший технічнй фестиваль OldCarLand проводять у Києві двічі на рік.  

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

 

Євгенія Звольська