05.10.2021

Майже після 70 років простою на OldCarLand показали унікальний Opel P4

Кілька тижнів тому завершився найбільший технічний фестиваль OldCarLand, головна тема якого - "Зроблено в Україні". Але, крім наших вітчизняних моделей від ЗАЗ, ЛАЗ та інших українських автозаводів, на фестивалі представляли й відомі іномарки.

Однією з них був Opel P4 1935 року випуску. Раніше ми вже розповідали про цю модель. Але хочемо познайомити ще ближче.

Насамперед, унікальність цього автомобіля полягає у тому, що він майже 70 років простояв у сараї приватного будинку. Як розповідає господар авто Володимир Резніченко, Opel P4 мав дві модифікації: одна - з запаскою позаду, інша - з запаскою збоку. Свого часу модель коштувала не дуже дорого, тому її міг дозволити собі будь-який звичайний німецький робітник.

Під капотом знаходиться чотирициліндровий бензиновий двигун об'ємом 1 л потужністю 23 к.с., який йде в парі з чотириступеневою коробкою передач. Максимальна швидкість у такій комплектації дозволяє розігнатись до 85 км/год.

Салон авто зберігся у первозданному вигляді: рідна обшивка, кермо та килимки. Про недовгу експлуатацію вказують гарний стан ручки перемикання передач. На одометрі - 32 484 км. 

"Салон я так і залишив. Простий, рідний, оригінальний", - розповідає господар. 

На лобовому склі можна побачити один склоочисник, який працює від двигуна.

Ззовні видно, що на кузові один шар фарби - з-під нього проглядається заводське покриття та ліновка - декоративне оздоблення на овалах крил. З неоригінальних зовнішніх деталей тут лише бампери. Запаска, яка знаходиться з правого боку, виготовлена на Ленінградському шинному заводі у післявоєнний час.

"Колись я брав участь у заході, який проходив у Ірпені. Тоді я ще був на іншому авто. До нас підійшов чоловік, який розповів що у нього є така машина. Спочатку ця пропозиція мене не зацікавила, але він залишив свій телефон. Минуло кілька років і я згадав цю історію. Я йому зателефонував і виявилося, що авто залишилося, але стояло у сраї. Я довго розмірковував, тому порадився з дружиною і сином, які вмовили мене взяти," - розповідає власник історію покупки.

За його словами, авто його підкупило тим, що збереглося в оригінальному вигляді. Його ніхто не реставрував і не тюнінгував.

Після довгого простою авто завелося після того, як в нього залили мастило.

Opel P4  виготовляли протягом 1935-1937 років. За цей час випустили 65 864 екземпляри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше на OldCarLand приїхав автомобіль, двигун якого використовували іншій моделі цієї марки

Нагадаємо, на фестивалі OldCarLand представили незвичайну "Волгу", яка заряджається від звичайної розетки.

Єлизавета Юрченко