12.11.2021

Оновлений сервіс Штрафи UA відображатиме ваші і чужі порушення ПДР на карті

Штрафи UA проаналізували дані з нових камер автоматичної фіксації. Невдовзі у сервіса з'явиться функція, що дозволить бачити небезпечні ділянки та покращувати свій стиль водіння

Сервіс Штрафи UA розробив нову функцію для водіїв, яка допомагає оперативно відстежувати порушення, зафіксовані камерами. Мобільний додаток вже дає змогу контролювати та погашати штрафи ПДР.  Також невдовзі водії зможуть бачити у своєму застосунку мапу міста з розташуванням камер та статистикою зафіксованих ними порушень – особистою та загальною. Це дасть можливість обирати найбільш безпечний маршрут та змінювати стиль водіння на небезпечних ділянках міста. В Україні рішення стане доступним для приватних власників транспортних засобів та компаній з автопарком на початку 2022 року.

З червня 2020 року в Україні почали працювати камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. За даними МВС, це дозволило у кілька разів знизити кількість аварій та смертельних у ДТП. Також у містах, де з'являються камери, значно покращується дисципліна водіїв щодо оплати автоштрафів. 

"Як показує досвід, після встановлення камер фото- та відеофіксації кількість штрафів різко зростає. Лише за період із серпня до листопада у таких містах, як Львів, Харків, Чернігів, Луцьк та Одеса було встановлено 34 камери, які зафіксували 148 тис. випадків порушення правил дорожнього руху. Загальна сума штрафів приблизно 55 млн грн, - говорить Таїсія Юрздицька, керівник Штрафи UA для бізнесу. - В містах, де камери працюють з серпня, частка погашення штрафів у середньому – 76%. Найнижчий відсоток погашення в Одесі – 19%. У цьому місті камери з'явилися лише минулого тижня. Вочевидь, що люди починають усвідомлювати проблему, стають більш дисциплінованими. У них формується звичка перевіряти наявність штрафів ПДР та контролювати їхнє погашення".

Проте після встановлення камери водії стикаються з великою проблемою. Проїжджаючи ділянку, де встановлена ​​камера, вони не завжди можуть зрозуміти, чи було скоєно порушення та чи буде винесено постанову, що збільшує стрес під час їзди. Не кожен встановлює собі спеціалізований мобільний застосунок, через що велика ймовірність, що про штраф людина не дізнається. Це збільшує шанси потрапити у ситуацію, коли штраф не буде сплачено у встановлений законом термін, та постанову передадуть до виконавчої служби (в такому випадку сума стягнення зростає вдвічі і додаються ще стягнення у вигляді витрат і збору виконавчої служби за відкриття справи). 

Щоб зробити водіння максимально комфортним та безпечним, ми вирішили у нашому додатку крім основних функцій перевірки та моментальної сплати штрафів додати функцію, яка дає змогу водієві бачити загальну статистику порушень на ділянках доріг, де встановлені камери, та водночас особисту статистику порушень у цих місцях. Це безпосередньо допомагатиме водієві більш усвідомлено та безпечно долати аварійно небезпечні ділянки та робити внесок у безпечну їзду у місті, - розповідає Денис Дмитров, експерт з безпеки дорожнього руху та засновник групи компаній Штрафи UA. - Додам, що нова функція – черговий великий крок до глобальної мети, яку ставить перед собою наш сервіс. Наше завдання – вдвічі знизити показник смертності у ДТП на дорогах України, і для цього ми займаємось формуванням культури відповідального водіння".

В компанії Штрафи UA повідомляють, що функція загальної та особистої статистики порушень на ділянках доріг, де встановлені камери, стане доступною водіям вже після нового року.  

Нагадаємо, що найбільш оптимальний спосіб сплати штрафів, який дає змогу бути впевненим у погашенні – спеціалізовані сервіси, які встановлюються на мобільний телефон. Також є  державні додатки та ресурси - Дія, "Електронний кабінет водія", "Штрафи ПДД", "Сервіс перевірки адміністративних правопорушень у галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі". Банківські сервіси також надають можливість онлайн-сплати. Найбільш повна кількість штрафів для водія (постанови, виписані патрульними, зафіксовані камерами, сформовані муніципальними інспекторами паркування) зараз надається спеціалізованим національним сервісом Штрафи UA, який першим почав надавати послуги інформування та погашення штрафів в Україні. Сервіс працює з 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відтепер водійське посвідчення можна отримати поштою

Нагадаємо, Штрафи UA - платіжно-інформаційний сервіс для водіїв України, який допомагає контролювати процес перевірки та сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху. За допомогою сервісу в 2020 році сплатили  понад 52 млн грн. штрафів. Сьогодні його завантажили понад 1,5 млн користувачів. Застосунок Штрафи UA вийшов на початку вересня 2016 року в рамках інкубаційної програми 1991 Open Data Incubator.  

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

 

 

Автопогляд