22.11.2021

Батареї для електромобілів вироблятимуть із вторсировини

12 листопада у Стокгольмі шведська компанія Northvolt AB презентувала альтернативу звичним літій-іонним батареям. Розробкою зацікавились світові автовиробники - BMW, Volvo, Polestar і Scania. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

Новітня технологія дозволяє добувати з відпрацьованих акумуляторів нікель, марганець, кобальт, а також -  мідь, алюміній і пластмасу. У компанії сподіваються, що розробка, яка може відновити до 95% металів і повернути їм первісну чистоту, налагодить замкнутий цикл із випуску батареї для електрокарів.

Northvolt AB планує розпочати серійне виробництво. Для цього будують новий завод Revolt Ett, на якому щороку утилізовуватимуть до 125 тисяч тонн батарей. Кількість отриманого матеріалу забезпечить щорічний випуск нових акумуляторів місткістю 30 ГВтг для 300 000 електрокарів. Основним замовником продукції став концерн Volkswagen.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Достатньо 2 години для повного заряду батареї - в Україні дебютувала електрична вантажівка JAC

Нагадаємо, BMW, Tesla та ще сорок інших компаній отримують у 12 країнах Євросоюзу субсидії для створення, виробництва та використання акумуляторних батарей нового покоління.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

Автопогляд