16.09.2016

На 43-річному ЛАЗі безкоштовно катали Києвом

Сьогодні у Києві біля метро Шулявська презентували унікальний ретро автобус ЛАЗ-697М "Турист" 1973 року випуску. Він проїхав тільки 800 км.

"Збереглося три ЛАЗи-697М. Із них лише цей в оригінальному стані. Особливістю нашого "Туриста" є і те, що його реставрували прямо на Львівському автобусному заводі. Власник підприємства Ігор Чуркін знайшов ЛАЗ у Харкові. Планував розмістити його у музеї автобусів", - розповідає Вадим Навроцький, власник проекту "Кофейбус" і один із організаторів фестивалю ретро техніки Old Car Land.

"Турист" має плавні форми корпусу, більші бічні вікна, ніж у попередніх моделях. Між фарами – велику емблему ЛАЗу. Під нею – чорний молдинг. Оскільки автобус призначений для довгих поїздок, встановлено лише одні пасажирські двері спереду. Крісла – із високою спинкою, на яку можна покласти голову. У всіх – регульований нахил. "Турист" розрахований на 33 місця.

"Коли ми вперше побачили цей автобус, то були вражені його чудовим станом. Вирішили зробити цей ЛАЗ символом нашого фестивалю. Розмістили його зображення на всіх афішах Old Car Land і банерах", - каже організатор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вадим Навроцький переобладнав у кав'ярні 7 автобусів

Вадим Навроцький сам пригнав ЛАЗ зі Львова у Київ. Проїхав ним 500 кілометрів.

"Було приємно їхати. Дуже зручно, що тут є гідропідсилювач керма. Крутити його значно легше, ніж на моделях попереднього покоління. Підвіска автобуса м'яка. Вона дуже добре ковтала нерівності траси. Продавлені вантажівками колії на міжміських дорогах на цьому ЛАЗі зовсім не відчувалися", - говорить він.

ЛАЗ-697М випускали із 1970 по 1975 рік. Він оснащений 6-літровим двигуном ЗІЛ потужністю 150 к.с. Як і в інших моделях, силовий агрегат розміщений ззаду.

"Двигун дуже тяговитий. Та й завівся він із півоберта після трирічного простою. Пасажирські сидіння цієї моделі грамотно розроблені. У них зручно сидіти при довгих переїздах. Приємно здивувала механічна сходинка біля дверей. Як тільки відчинаєш двері, виїжджає підніжка", - каже Вадим Навроцький.

Після презентації ЛАЗом безкоштовно повезли всіх охочих до Музею авіації й назад. Там сьогодні проходить 4-й авіафестиваль.

"Таким чином ми продемонстрували повну справність 43-річного автобуса та якість їзди на ньому. А також заодно провели рекламну кампанію нашого фестивалю, який відбудеться 30 вересня у Державному музеї авіації. До початку заходу ми ще не раз будемо організовувати безкоштовні поїздки столицею на ЛАЗі", - каже він.

Нагадаємо, цієї осені фестиваль ретро техніки Old Car Land проходитиме уп'яте. На заході покажуть понад 700 старовинних автомобілів із всієї України, а також – Німеччини, Великобританії, Польші, Литви та інших держав. Відбудуться показові заїзди, дефіле та інші заходи за участю ретро техніки. Фестиваль триватиме до 2 жовтня.

Володимир Мукан