01.10.2016

На фестивалі OldCarLand показали ЛАЗ, яким до ракети везли Гагаріна

На фестивалі старовинної техніки OldCarLand, що проходить у Державному музеї авіації у Києві, Львівський автобусний завод показав свої автентичні автобуси. Крім цього, зі Львова везуть автобус, який планують серійно виробляти.

"У нас офіційний партнер Львівський автобусний завод, вони надали нам повністю відновлений автобус і на фестиваль, і на ретро-поїздки, які робитимемо. Також представили повністю новий метановий міський автобус", - каже Вадим Навроцький, співорганізатор фестивалю, власник "проекту Кофейбус".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фестиваль Old car land привезли перші машини

На OldCarLand привезли ЛАЗ 697М. Це єдиний екземпляр, який зберігся в Україні. Він буде в Києві у музеї і возитиме екскурсі. Другий автобус - ЛАЗ 695Б. Саме таким автобусом везли Юрія Гагаріна у перший політ в космос. Є також маленький ЛАЗ. Це модель 1998 року. Їх було лише 17 автобусів, але не пішов у серію. Їх залишилось 3 екземпляри.

"За роки роботи заводу випустили понад 400 тисяч автобусів. Завод поновлює виробничі потужності. Зараз ми вирішуємо питання поставки автобусів у Єгипет. Це міський автобус майбутнього. Його також привезуть сюди. Ми готові співпрацювати із Київпастрансом, щоб впровадити на міських маршрутах цю машину в Києві.", - розповів Володимир Германов, із прес-служби ЛАЗ.

Крім цих автобусів на виставці представили громадський транспорт марок ЗИС, Ikarus, МАЗ тощо. На території музею презентували один із перших трамваїв в Україні, який працював з 1891 року. Він не мав двигуна, а в рух його приводили коні. Загалом на фестивалі очікують понад 700 ретро-машин. Серед воєнна, гоночна та мототехніка.

Із Севастопольської площі до фестивалю ходитимуть 3 автобуси. Для автомобілістів працюватиме безкоштовна стоянка. Вартість вхідного квитка — 100 грн. Для дітей до 12 років — безкоштовно.

Нагадаємо, понад 700 ретро автомобілів покажуть серед сотні літаків

Юрій Кардашевський