02.10.2016

Показали єдину заводську "Таврію" у кузові кабріолет

На фестивалі старовинної техніки, що пройшов у Києві, показали ексклюзивну українську техніку.

Серед них автомобілі, автобуси та квадроцикл. Останній створили у Харкові і по конструкції він не уступає сучасним аналогам.

Також серед українського транспорту був автобус "Чернігів". Колись ним транспортували вибохонебезпечні речовини для зйомок фільмів.

"Ця машина прослужила на кіностудії Довженка. Це піротехнічний автомобіль для перевезення вибухонебезпечних матеріалів. У цієї машини великий послужний список. За роки роботи брала участь у десятках фільмів. Тож це справжня легенда, попри те, що не красень, порівняно з ЛАЗом", - каже Вадим Навроцький, співорганізатор фестивалю, власник "проекту Кофейбус".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фестивалі OldCarLand показали ЛАЗ, яким до ракети везли Гагаріна

Крім цього, на OldCarLand продемонстрували унікальний кабріолет "Таврія". Це заводське творіння дочірнього підприємства Запорізького автомобільного заводу Науково-технологічного центру "ЗАЗ-Автотехніка". Проте машина не пішла у серію.

"Таких автомобілів виготовили тільки два. Їх відправили на випробування у Грецію у 1990-х роках. Там не замовили партію таких машин. Одна "Таврія" лишилась там, цю червону повернули назад в Україну. Така тут тільки одна. Вона обладнана двигуном обсягом 1,1 літра", - каже Павло Лозовенко, організатор фестивалю та власник клубу технічної класики OldCarStrvise.

Щодо автомобілів ЗАЗ, то на виставку привезли чимало "Запорожців", які зайняли 2 ряди на території Державного музею авіації. Також на українському стенді представили вантажівку КрАЗ.

Нагадаємо, у Києві у Державному музеї авіації пройшов 5-й технічний фестиваль OldCarLand.

Юрій Кардашевський