24.03.2021

Визначили переможців Авто року в Україні 2021

Щойно оприлюднили переможців акції "Автомобіль року в Україні". Її проводять 20-й рік поспіль.

Церемонія відбувалася у Києві у Regent Hill. Її вели автомобільний блогер, радіоведучий і член журі акції Юрій Рихлик і радіоведуча Маша Виноградова.

Через карантинні заходи акції проходила в режимі відеотрансляції - учасники акції, її виконавчий директор, представники автомобільних компаній включалися в ефір через відеозв'язок.

Цього року в акції взяли участь 44 моделі автомобілів, з яких 25 боролись за перемогу в головних номінаціях – Легковий автомобіль 2021 та Кросовер/SUV 2021.

В номінації "Легковий автомобіль 2021" перемогла чеська Skoda Octavia. У номінації "Кросовер 2021" кращим став французький Peugeot 2008.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які рестайлінгові моделі легковиків можуть стати Автом року в Україні 2021

Фіналістами номінації "Електромобіль/плагін-гібрид" стали Audi e-tron Sportback, Volvo XC40 та Porsche Taycan. Вирішальними голосами для переможця стали голоси експертів і перемогу отримав Porsche Taycan.

У номінації "Гібрид" абсолютним лідером серед фіналістів Honda CR-V Hybrid, Mercedes-Benz E-Class та Toyota CH-R стала Honda CR-V Hybrid.

За cімейний автомобіль боролися Opel Zafira Life, Ford Kuga та Toyota Highlander. Завдяки громадськості переможцем номінації "Сімейний автомобіль" став Opel Zafira Life.

У номінації "Дизайн" за результатами голосів громадськості лідирували DS3 Crossback тa Porsche Taycan. Але голоси експертів фінально за сумою балів визначили переможцем Porsche Taycan.

У номінації "Співвідношення ціна/якість" фіналістами за сумою балів стали Citroen C3, Ford Kuga та Skoda Kamiq. Переможцем номінації став Citroen C3.

У номінації "Автомобіль преміум сегменту" думки громадськості та експертів розділилися серед трійки лідерів – Audi Q7, Mercedes-Benz E-Class, Porsche Taycan. Переможцем за сумою балів став Mercedes-Benz E-Class.

Цього року і комерційні автомобілі брали участь в акції та основними лідерами стали Opel Vivaro, MAN eTGE та Opel Combo. Переможцем номінації "Комерційний автомобіль" став Opel Vivaro.

У спеціальній номінації "Спортивна модифікація" лідерами голосування стали Audi RS 6, Audi RS 7 та Mercedes-AMG E63 S, але переможцем стала Audi RS 6.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які абсолютно нові легковики борються за звання Авто року 2021

За результатами голосування Громадського журі за звання найкращих у фінал увійшли Audi A4, Citroen C3, Mercedes-Benz E-Class, Porsche Taycan та Skoda Octavia у номінації "Легковий автомобіль 2021" та Audi Q7, Ford Kuga, Peugeot 2008, Skoda Kamiq і Volvo XC40 у номінації "Кросовер/SUV 2021". Експертне журі протестували всі 10 авто-фіналістів і визначилися з балами у головних, додаткових і спеціальній номінаціях. За сумою балів громадськості та експертів було визначено переможців. Загальне охоплення акції більше 12 млн користувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незабаром відбудеться нагородження переможця "АВТОМОБІЛЬ РОКУ В УКРАЇНІ 2021"!

Нагадаємо, Всеукраїнську акцію "Автомобіль року в Україні"  заснували 2001 року. Акція є найбільш авторитетною подією в автомобільній індустрії у виборі кращих автомобілів року. Метою акції є представлення журналістам і громадськості автомобілів офіційних імпортерів нових моделей, що дебютують у поточному році. Переможці у головних і додаткових номінаціях визначаються за результатами голосування Експертного та Громадського журі. З метою підтвердження прозорості з 2017 року за процесом голосування стежить міжнародна аудиторська компанія BakerTilly (ТОВ "Бейкер Тіллі Україна")

Організатор акції – ТОВ "АВТОМЕДІА АГЕНТСТВО", за участі Всеукраїнської Асоціації Автомобільних Імпортерів і Дилерів (ВААІД), Асоціації автовиробників України "УкрАвтопром" (УАП), Транспортної академії України (ТАУ), Федерації роботодавців автомобільної галузі України (ФРАУ), ГО "Автомобільна федерація України" (ФАУ) та ГС "Національна рада з безпеки дорожнього руху" (НБДР), Першого автомобільного телеканалу та автомобільного порталу Автоцентр

Володимир Мукан