14.05.2021

В Україні встановлять 1,5 тисяч камер для фіксацій порушень ПДР

На українських дорогах встановлять 1,5 тисяч камер для фіксації порушень Правил дорожнього руху. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Безпека країни", який відбувся 11-13 травня 2021 року.

Зараз в Україні працюють 92 пристрої фіксації порушень, і їхню кількість поступово збільшуватимуть. До 1 червня їх буде 130, а до кінця року —  400. Планують, що до 2024 року працюватиме 1,5 тис. камер.

В Україні взяли за зразок шведську програму з підвищення безпеки дорожнього руху та зниження смертності в ДТП - Vision Zero.

"Ми плануємо реалізувати одразу 4 підходи: встановлення камер фотовідеофіксації трьох типів, посилення законодавчої бази, поліпшення дорожньої інфраструктури та системи статистики по ДТП", — сказав Антон Геращенко.

Міністерство внутрішніх справ спільно з Міністерством інфраструктури працюють над створенням інтерактивної карти України, на якій фіксуватимуть всю статистику ДТП. Таким чином, місцева влада зможе реагувати на повідомлення та організовувати безпечний рух.

На автомобілі поліцейських встановлять камери, які вимірюватимуть швидкість у потоці.

Також народні депутати розробляють новий проєкт Закону, який дозволить використовувати смартфон, для фіксації порушення ДТП на дорозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб догодити "євробляхерам" - тимчасово спростили розмитнення вживаних автомобілів

Нагадаємо, 11 травня 2021 року  міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що автоматична фото- і відеофіксація порушень ПДР наразі запроваджена  у Києві та трьох областях - Київській Львівській, Миколаївській.

 

Автопогляд