04.06.2021

Визначили автолегенду 12 фестивалю Old Car Land

У номінації "Легендарний автомобіль" 12 фестивалю Old Car Land, що відбувся у Києві, переміг Bentley S2 1959 року Бориса Пудова. Рідкісний автомобіль належав сім`ї з оточення американського президента Джона Кеннеді. 

Ця машина - перша модель компанії, яку оснащували V-подібним 8-цилідровим двигуном обємом 6,2 л. Саме такий встановлювали на Rolls-Royce Silver Cloud II. 

Bentley S2 базової комплектації мав гідропідсилювач керма, електричні склопідйомники, електричне управління положення дзеркал, а також прототип сучасного круїз контролю під назвою Ride Control.

Раніше представлений автомобіль  експлуатували в Англії, а потім в США, тому що сім'я Мангордів, яким належала машина, переїхала до Штатів.  Кермо автомобіля перестановили ліворуч.

"Кожен мріяв про таку машину, але ці мрії були недосяжні, бо ціна цього автоомбіля складала вартість будинку з сімома спальнями на той час в Америці,"- каже власник автомобіля Борис Пудов. 

Після купівлі він прагнув надати автомобілеві максимально оригінального вигляду.

"Машину прийшлось доводити до розуму, тому що було дуже багато не рідних деталей. Це призвело до дадаткових витрат. Запчастини на неї не виготовляють, але на радість, на півночі Америки та Канаді є дві людини - власники компаній, які займаються купівлею неробочих Bentley. У них заразі, за значні кошти можна купити все - від кузовних деталей до рідного радіоприймача, що нам і прийшлось зробити", - додає колекціонер. - Ось, все починаючи від очисника повітря, включаючи ці дуже цікавими гвинтами, а також скляними емностями для рідин. Це все було втрачено і треба було їх знайти". 

Реконстукція, за словами Борис Пудова, тривала протягом 2-3 років. 

Автомобіль випускали впродовж 1959 - 1962 років в модифікаціях: седан, купе і кабріолет. Розкішну машину складали лише вручну. Всього випустили приблизно 1900 екземплярів.

Зараз цей автомобіль на ринку оцінюють у 150 000 євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали кращі зразки мототехніки на OldCarLand

Нагадаємо, на фестивалі ретротехніки OldCarLand також визначили переможців за номінаціями: Гран-прі фестивалю, найрідкісніше та найстаріше авто, найкраща реставрація та ін.

 

Автопогляд