04.06.2021

Вперше в Україні показали авто Фантомаса

Французький автомобіль Citroen DS 1973 року, який показали на 12 фестивалі ретротехніки OldcarLand, виборов перемогу у номінації "Автомобіль-кіногерой". (ВІДЕО)

На виставку його привіз власник автомобіля - Віктор Гладун. 

З французької мови назву автомобіля Déesse можна перекласти, як Богиня.

"Машина 20 століття - найлегендарніша і найнезвичніша. ЇЇ випускали з 1955 по 1975 рік. Представлений автомобіль - один з останніх версій, з об'ємом двигуна 2,3 л потужністю 140 к.с.", - говорить автомобільний історик Володимир Вінник.

Автомобіль має унікальний дизайн кузова, усі елементи якого знімні. Є гідропневматична підвіска та гідравліка коробки передач. 

"Машина настільки красива, що вона обігнала 20 століття і стала найгарнішою технічною річчю цього періоду," - каже він.

Фари повторюють поворот керма. Бампери захищені гумовими накладками. Колеса знімаються неймовірно просто. Для цього необхідно відкрутити один гвинт, зняти крила і підняти автомобіль якомога вище. Бокові вікна не мають рамок. Запасне колесо в цьому автомобілі зберігають спереду, перед радіатором.

"Під тиском 68 атмосфер мастило і гідравліка регулює і роботу коробки передач, і роботу керма, і роботу підвіски. Нема ні пружин, ні важелів", - уточнює Володимир Вінник.

Саме цей автомобіль знімали у фільмах: Фантомас, Супермозок, День Шакала. На такому їздила французька кіноартистка та фотомодель Бріджит Бордо, перша леді США 1961-1963 років Жаклін Кеннеді, 18 президент Франції Шарль де Голль, радянський космонавт Юрій Гагарін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали кращі зразки мототехніки на OldCarLand

Нагадаємо, також на фестивалі показали понад півтисячі раритетних автомобілів, серед яких були ЗіЛ Щербицького та Bentley Кеннеді.

 

 

 

Автопогляд