10.06.2021

Інший капот, ковпаки, сидіння - чим перший "Запорожець" відрізнявся від решти "горбатих"

Один із перших ЗАЗ-965 1960 року показали у столиці під час найбільшого технічного фестивалю OldCarLand. Він відбувався 28-30 травня у Державному музеї авіації імені О.К. Антонова по вул. Медова, 1.

"Запорожець" має номер кузова 185. Це означає, що його випустили у перші дні запуску конвеєра з виробництва цієї моделі. Таких ранніх машин в світі практично не залишилося. Легковик демонстрували на стенді клубу технічної класики Old Car Service. Його спеціалісти й займалися реставрацією найстарішого "горбатого".

Від наступних версій автомобіля представлений на заході "Запорожець" відрізняється іншим оформленням повітрозбірників у задніх крилах, інакшим дизайном колісних ковпаків, виглядом капота.

Крім того, сам шрифт написання назви моделі між фарами не такий, як у масових версій ЗАЗ-965. Сигнал встановлювали під бампемпером. Також машина має іншу систему запуску стартера двигуна  - за допомогою спеціального важеля. Педаль газу не підвісна, а підлогова. Встановлені інші сидіння та ряд інших елементів, не подібних на ті, що встановлювали у пізніших версіях "Запорожця".

Автомобіль повністю відреставрований, кузов пофарбований в рідний колір.

З 1960 по 1969 рік виробили 322 166 машин цієї моделі.

Прототипом легковика став розроблений НАМІ "Москвич 444". Однак у ході випробовувань у нього виявили ряд недоліків, пов"язаних із перегрівом двигуна, конструкцією кузова тощо. До 1959 року в конструкторському бюро заводу "Комунар" модель удосконалили й потім 1960 року підприємство запустило "Запорожця" у серійне виробництво. Він був найдешевшим легковиком у СРСР – коштував 18000 карбованців (до грошової реформи 1961 року).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці активно скуповують японські кросовери - статистика

Нагадаємо, особливістю ЗАЗ-965 є кузов купе із дверима, що відчинялися проти руху, заднє розташування двигуна і невеликі розміри. Сам же силовий агрегат – це V-подібний чотирициліндровий двигун із повітряним охолодженням.

 

Автопогляд