06.07.2021

В Україні розробили мобільний медичний кабінет на базі військової машини

Компанія "Телекарт-Прилад" створила мобільний кабінет на базі військової вантажівки МАЗ. Про це повідомляє АрміяInform. В автомобілі можуть одночасно працювати два хірурги, що дозволяє надавати хірургічну допомогу українським військовим та населенню на територіях, географічно віддалених від стаціонарних медичних та інших закладів охорони здоров"я, зокрема в польових умовах. 

У компанії заявили, що цей медичний кабінет - приватна ініціатива, жодного державного фінансування вони не отримали. Під час розробки медавтомобіля, враховували зауваження провідних лікарів із Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь".

Конструкція автомобіля не захищена від осколків снарядів та куль, тому його будуть використовувати на 2-й та 3-й лініях бойових дій.

Повна вага комплексу з шасі не перевищує 25 тонн. У ньому можна працювати одну добу без поповнення медичних витратних матеріалів і розгорнути 9 робочих місць. Загальна робоча площа контейнера-кузова після повного розгортання складає 25 кв. м. Завдяки цьому всередині утворюється достатньо місця, щоб одночасно оперувати за двома столами, які можна переміщати. При цьому є простір для анестезіолога, який може працювати з двома хірургічними бригадами.

Щоб підготувати рухомий медичний кабінет до роботи двом особам знадобиться не більше  60 хвилин. Одночасно в медкабінеті можна розгорнути 9 робочих місць. 

Також рухомий кабінет укомплектований необхідним обладнанням: дефібриляторами, кисневим концентратором виробництва "Телекарт-Прилад", системами кондиціювання та знезараження повітря, підігріву води, LED-світильниками.

Зараз прототип рухомого медичного кабінету проходить заводські випробування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стартували офіційні продажі електрокросовера Hyundai IONIQ 5

Нагадаємо, "Телекарт-Прилад" вже має досвід реалізації аналогічних проєктів. Раніше компанія створила пересувний пункт управління на замовлення Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 

 

Автопогляд