12.07.2013

«Чорна скринька автомобіля»: обираємо відеореєстратор

Відеореєстратори стають дедалі популярнішими серед автолюбителів. Пристрої кріплять у машині й знімають ними оточення через лобове скло. У разі аварії чи надзвичайного випадку, відео із реєстратора допоможе встановити істину. Про те, як ці пристрої працюють та який із них брати для себе, читайте далі.

Як працює відеореєстратор

Найпопулярніші компактні реєстратори із дисплеєм живляться від автомобільної бортової мережі 12 В. Адаптер пристрою вмикають у гніздо підкурювача. Відеореєстратор вмикається автоматично після запуску двигуна. Записує на карту пам'яті SD ролики по 2-3 хвилини. Як тільки вона заповнюється, він видаляє найстаріші відеофайли.

Реєстратор може працювати і від власного акумулятора, але заряду зазвичай вистачає на 2-3 години.

Більшість пристроїв обладнані інфрачервоною підсвіткою та датчиком руху. Підсвітка допомагає знімати відео вночі. Однак чіткого нічного зображення далі трьох-чотирьох метрів і дорогий реєстратор не дасть. Але якісно зазняти вночі інспектора, який зазирає у водійське вікно можна. Більшість відеореєстраторів мають датчик руху. Він вмикає пристрій, коли перед ним, наприклад, хтось пробіжить.

Який відеореєстратор обрати

Відеореєстратор, як й інші речі, обирають залежно від фінансової можливості. Через інтернет і в автомагазинах продають пристрої переважно китайського виробництва вартістю від 300 грн до 4 тис. грн.. Основний критерій вибору – це розмір і формат його відеороликів. Реєстратори вартістю 300-400 грн знімають відео розміром 640х880 точок у форматі AVI. Воно трохи розтягнуте, номери машини попереду метрів за 10-15  видно погано. Проте кольори передає добре.

Відеоролики вищої якості роблять відеореєстратори вартістю понад 1 тис. грн. Вони знімають у форматах HD i HD Full зображення розміром 1280х720 точок.

Деякі магазини продають за 400-500 грн відеореєстратори із дозволом зображення 1280х720 точок. Це пристрої гіршої якості. Насправді вони знімають відео на 640х480 точок у форматі AVI, а вбудована програма розтягує його на 1280х720 точок. Таке зображення зазвичай не чітке, злегка розмите. Та це й не дивно, адже 1,3-мегапіксельна камера не може знімати відео HD на 1280х720 точок.

Чим вирізняються дорогі відеореєстратори

Автомобільні «чорні скриньки» вартістю понад 1 тис. грн обладнані GPS-модулем. Він визначає швидкість і місцезнаходження машини. У дорогих реєстраторів є  G-сенсор. Він спрацьовує під час різких маневрів, ударі, перекиданні тощо. Відеоролики, зняті у надзвичайних ситуаціях, пристрій кладе у особливу папку. Автоматично її не видаляє.

Є моделі відеореєстраторів із кількома камерами - їх встановлюють під лобовим склом, у салоні та в районі багажника.

Відеореєстратори за 4-5 тис грн обладнані 8-12 камерами. Всі встановлюють у різних місцях машини – у салоні, на решітці радіатора, на кришці багажника тощо. Інформація із камер  стікається до блоку управління.

Для всіх відеореєстраторів

Думка експерта

Олексій Синельниченко, старший продавець магазину "База автозвуку" на вул. Вадима Гетьмана у Києві

«Бренд відеореєстратора мало важливий,  цей пристрій вибирають, виходячи із можливостей та його характеристик. 95 відсотків із них вироблена в Китаї. Для автомобілів, що мають мультимедійні системи з монітором, краще брати відео реєстратори без екрану, підєднувати їх до мультимедійника. Також варто пам’ятати, що для відеореєстратора бажано купувати карти пам'яті 10 класу. Вона найшвидше працює і пауза між відеороликами з нею коротша. Бо інколи дві секунди паузи можуть бути фатальними»

Досвід експлуатації

Вадим Кравченко, користується відеореєстратором Gezer із екраном два роки. Купив його за 450 грн.

«Акумуляторна батарея відеореєстратора в умовах щоденної їзди протягом року витримує – рік-півтора. Потім її слід змінювати. Без неї пристрій працювати не буде, бо вона виконує роль стабілізатора. До мого відеореєстратора підходять акумулятори від телефону Nokia. Такі коштують 45-55 грн. Всі реєстратори китайські, тому при виборі раджу взяти пристрій у руки й подивитися, щоб всі пластикові деталі прилягали щільно. Бо в мого товариша на реєстраторі погано прилягає кришка акумулятора і він записує відео із пластиковим скрипом. Поцікавтеся, чи є електрофільтр у відеореєстратора. Знаю, що у моделей без фільтра йдуть радіоперешкоди. І приймач слухати практично неможливо».

Володимир Мукан