13.07.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили мініверсію Rolls Royce 1920-х

13 липня 1922 року почали виробляти Rolls Royce 20 к.с. Цей малопотужний автомобіль випускали до 1929 року разом з 40/50 Silver Ghost і наступником 40/50 Phantom.  

На відміну від двигуна Silver Ghost, циліндри були відлиті одним блоком, а головка блоку циліндрів була знімною. Запустити двигун можна було за допомогою котушки запалювання чи магнето. Рядний 6-циліндровий двигун автомобіля об'ємом 3,1 л мав верхнє розташування клапанів.  

Перші випуски моделі оснащували триступеневою механічною коробкою передач з важелем перемикання в центрі автомобіля, але 1925 року її замінили на чотириступеневу коробку передач з традиційним правим перемикачем.

Потужність передавалася на задній міст через стандартний карданний вал з універсальним шарніром на кожному кінці. Шасі машини мало жорсткі передню і задню осі, підвішені на напівеліптичних ресорах. Спочатку гальма були лише на задніх колесах, а 1925 року машина отримала гальма на чотири колеса з механічним сервоприводом.

Цей Rolls Royce отримав знаменитий радіатор Rolls-Royce з трикутною верхньою частиною. На перших екземплярах горизонтальні планки решітки покривали емаллю, пізніше їх замінили на нікелеві і, зрештою, зробили вертикальними. У 1920 році туристичний автомобіль коштував 1600 фунтів стерлінгів.

Компанія Rolls-Royce виготовляла лише шасі та механічні деталі автомобіля. Шасі можна було придбати окремо за 1100 фунтів стерлінгів. Кузов можна було виготовити на замовлення власника в інших компаній: Barker, Park Ward, Thrupp & Maberly, Mulliner і Hooper. Автомобіль у кузові, який рекомендував виробник, міг розігнатись до 97 км/год. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: компанія BMW розпочала виробляти aвтомобілі

Нагадаємо, Rolls Royce Limited - британська автомобільна марка автомобілів класу люкс заснували 1904 року. 1971 року компанія зазнала банкрутства і була націоналізована.

Окремий її автомобільний підрозділ відокремили від компанії і перетворили на Rolls-Royce Motors. 1998 року активи Rolls-Royce Motors продали німецькому автовиробникові BMW.

 

Автопогляд