13.07.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили перше серійне авто з роторним двигуном

13 липня 1968 року японська компанія ​​Mazda випустили перший у світі серійний автомобіль з роторним двигуном - R100, також відомий як Familia Presto Rotary. Ця машина - модифікація другого покоління культового Mazda Famila I.

Хоча патент на роторний двигун отримав німецький інженер Фелікс Ванкель ще 1933 року, його ніколи раніше не використовували у автобіліях серійного виробництва. У світі заресєтрували понад 2000 конструкцій роторних двигунів, але саме роторний двигун Ванкеля успішно використали для виробництва автомобілів.

Mazda R100 отримала саме такий двороторний мотор об'ємом 0,9 л  і потужністю 100 к.с., який розганяв автомобіль до 180 км/год. Це співвідношення характеристик зробило легковик найпопулярнішим в Японії свого часу, адже двигуни об'ємом менше 1 л не обкладали додатковим митом. Для покупців пропонували два типи кузовів купе та чотиридверний седан.  

Салон автомобіля, виконаний у чорному кольорі, відображав популярний стиль 1960-х років. Як в традиційному англійському спортивному автомобілі, на панелі приладів домінували спідометр і тахометр. 1969 року з'явилось радіо з електричним приводом антени, тришвикісний вентилятор і триспицеве кермо.

Окрім переваг, автомобіль мав кілька недоліків. Один з них - відсутність підсилювача гальм. Це означало, що сильний натиск на педаль гальм, міг блокувати колеса. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили мініверсію Rolls Royce 1920-х

Нагадаємо, Mazda Familia автомобіль, який отримав вісім модернізацій,  випускали протягом з 1963 по 2003 рік.

 

Автопогляд