20.07.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили перший автомобіль з електронним годинником

20 липня 1923 року американська компанія Nash Motors випустила перший у світі автомобіль з електронним годинником. Його встановлювали на замовлення.

Nash Motors була однією з 60-ти виробників автомобілів, які працювали на американському ринку. Велика кількість компаній збирали автомобілі з замовлених деталей, кузовів та інших компонентів в інших фірм. Натомість Nash заявила, що 93 % виробництва проходить на власних потужностях. Цей аспект викликав довіру покупців.

Nash Model 690 - одна з моделей, яка мала панелі приладів електронний годинник та датчик рівня палива. Це принципова відмінність серед інших автомобілів того часу, адже більшість з них онащували механічними годинниками, а датчик рівня палива розміщували на баку, або їх взагалі не було. Машина також виділялась великими колесами. Їх висота складала 81 см. 

Комплектували автомобіль рядним шестициліндровим двигуном об'ємом 4 л і потужністю 55 к.с. Триступенева коробка передач була стандартною.

П"ятимісний туристичний автомобіль Nash Model 690 продавали за ціною 1275 доларів. Конкурентами цього цінового сегмента були марки: Auburn, Buick, Chalmers, Flint, Jewett та Moon.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: подали патент на дизайн закритих фар

Нагадаємо, компанія Nash Motors припинила виробництво автомобілів 1957 року.Євгенія Звольська